banner1990

banner1989

CHP Ankara adayı Yavaş, canlı yayında soruları yanıtladı

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, CNN TÜRK'te yayımlanan 40 programında Buket Aydın'ın sorularını yanıtlıyor.

GÜNCEL 06.02.2019, 22:09 06.02.2019, 23:38
CHP Ankara adayı Yavaş, canlı yayında soruları yanıtladı

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, CNN TÜRK'te yayımlanan 40 programında Buket Aydın'ın sorularını yanıtlıyor.

İşte Mansur Yavaş'ın 40 programında verdiği yanıtlar;

 Mansur Bey zaten izleyicilerimiz sizi aslında tanıyorlar. Fakat ilerleyen sorularda birazcık daha siyaset hayatınızla ilgili şeyler de olacak. Bilmeyenler için burayı biraz daha açacağız, ama ben hızlı başlamak istiyorum. Şimdi siz Milliyetçi Hareket Partisi kökenlisiniz aslında, ama 2 dönemdir Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayısınız.  Şu anda evet Millet İttifakının adayısınız ancak Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi’ni de kapsayan bir ittifak. Zaman zaman sizin de bu nedenle eleştirildiğinizi görüyoruz biz. Kimi Cumhuriyet Halk Partili diyor ki “Ben Milliyetçi Hareket Partisi kökenli birine niye oy vereyim?”, Milliyetçi Hareket Partililer size partiyi bıraktığınız için size kızıyorlar.

Şimdi Cumhuriyet Halk Partisi için sağa kayıyor eleştirilerinin yapıldığı bir dönem de sizin ilik adaylık döneminiz. Şu anki mevcut adaylığınızda ise daha az tepki ile karşılaşıyorsunuz geçen sefere kıyaslarsak. Ama yine de baktığımda size gelen en büyük eleştiriyi söylemek istiyorum. “Daha hangi partili olduğunu anlayamadığımız birine neden oy verelim!” eleştiri bu.

Şimdi 2013’te Milliyetçi Hareket Partiliydiniz, 2014’te Cumhuriyet Halk Partili, 2015 ve 2016’da ara verdiniz. Şimdi tekrar Millet İttifakındasınız. Yani Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti ittifakındasınız. Birbirine zıt görüşlü bir partiden diğerine geçen, zıt görüşlü derken, yani sağdan sola geçen bir adaya Cumhuriyet Halk Partili ve Ankaralı seçmen neden oy versin? Sağdan Sola geçen bir adaya Ankaralı seçmen neden oy versin?

Öncelikle şunu söyleyeyim. Bu soruyu sorduğunuz için de teşekkür ediyorum. Çünkü zaman zaman, bazen beni iyi tanımayan, geçmişimi bilmeyen veya geçen seçimde bu konularla ilgilenmeyen birçok kişinin yanlış intibalara kapıldığını bende görüyorum. Ama şöyle bir şey var. Geçen seçimde ben Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olduğum zaman aslımı inkâr etmeden “Ben neysem oyum.” diyerek ben oradan aday oldum ve birlikte çalıştık. Ama aslında benim aday yapılmamın sebeplerinden bir tanesi, Ankaralılar beni Beypazarı Belediye Başkanlığından tanıyorlardı. Yılda 400- 500 bin kişi Beypazarı’na geliyordu. Orada yapılanları görüyorlardı. Daha sonra 2009 yılında aday olup, projelerimi açıkladım. Ankara’nın her kesiminden oy aldım. Yine 2014 yılında da aynı şekilde oy aldım. 1 milyon 400 bine yakın kişinin Ankara’da bana oy verdiğini hesap ederseniz, demek ki Ankara’da bana karşı kesin bir güven var. Bu nedenle ben güvenmeye devam etmelerini, çünkü şu andaki hedefim en az 2 milyonun üzerinde oy almak.

Siz Cumhuriyet Halk Partisi’nin mi, yoksa Kemal Kılıçdaroğlu’nun mu Ankara Adayısınız?

Önce şunu sorayım. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu hangi partinin genel başkanı? Dolayısıyla ben sorunun yanlış olduğunu düşünüyorum. Çünkü birbirinden şu an da ayıramazsınız. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel başkanıdır. Dolayısıyla ben hem Cumhuriyet Halk Partisi’nin hem Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ama aynı zamanda da Millet ittifakı bağlantısıyla İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in de adayıyım. Ama olaya öyle bakmıyorum. Ayrıca Mansur Yavaş gönüllüleri var. Aslında ben Haymana’nın adayıyım, Nallıhan’ın adayıyım, Şereflikoçhisar’ın adayıyım, Çubuk’un adayıyım, Kızılcahamam, Kazan’ın adayıyım, Polatlı’nın adayıyım, yani tüm Ankara’nın ilçeleri ve merkezi, hepsinin adayıyım. Bu arada Ankara’da yaşayan o kadar çok Çorumlu, Çankırılı, Kırşehirli, Kırıkkaleli, Yozgatlı hemşerilerimiz var ki, onların hepsini ve aslında 81 ilden gelmiş ve Ankara’da yaşayan 6 milyon insanın hepsinin adayıyım. Böyle bakmak lazım, şunun ya da bunun adayı diye bir şeyi kabul etmiyorum.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49