Öğretmenlere Bir Kötü Haber Daha Geldi: Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Süreleri Değişiyor! Öğretmenlere Bir Kötü Haber Daha Geldi: Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Süreleri Değişiyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son ziyareti sırasında CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den aldığı ekonomik ve sosyal talepleri değerlendirmek üzere AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'nun (MYK) gündemine taşıdı. Özel'in dile getirdiği emekli zamları, yargı reformları ve belediye borçları gibi konular, parti yönetiminin ele alacağı başlıklar arasında yer alıyor.

Tartışmalı konular

Özel tarafından gündeme getirilen Gezi tutukluları ve Can Atalay gibi yargıyla ilgili hassas konular, AK Parti kaynakları tarafından daha farklı bir bakış açısıyla değerlendiriliyor. AK Parti, bu tür konuların yargı meselesi olduğunu ve Hükümetin bu konularda adım atmasının beklenmemesi gerektiğini belirtiyor. Ayrıca, Gezi Parkı davası tutuklusu Osman Kavala'nın durumu konusunda da parti kaynakları, yeniden yargılama taleplerine soğuk bakıyorlar ve Gezi olaylarının daha derin siyasi ve toplumsal etkiler taşıdığını belirtiyor.

Diyalog ve iş birliği olasılığı

Diğer taraftan, Özgür Özel'in ziyareti sırasında dile getirdiği ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından olumlu karşılanan 28 Şubat dönemi tutuklu paşaların tahliyesi gibi konular, iki partinin yakınlaşabileceği alanları işaret ediyor. AK Parti kaynakları, Özel'in taleplerinin değerlendirilmesinin ardından AK Parti ve CHP arasında yasal düzenlemeler konusunda bir diyalog grubunun kurulabileceğini ifade ediyorlar.