Ulusal Eğitim Dernekleri, Diyarbakır'ı Ziyaret Etti.

Ulusal Eğitim Dernekleri Platformunu oluşturan eğitim dernekleri yöneticileri 1-3 Şubat 2018 tarihleri arasında Diyarbakır’da Üniversite Rektörlüğü ve Mülki Amirlerle görüşmeler gerçekleştirdi.

GÜNCEL 03.02.2018, 12:41
Ulusal Eğitim Dernekleri, Diyarbakır'ı Ziyaret Etti.

EYUDER’in de içinde yer aldığı platformda görüşmelere; Platform Başkanı Prof. Dr. Özcan DEMİREL, SÖED Başkanı Prof. Dr. Hayati AKYOL, EYUDER Başkanı Dr. Adem ÇİLEK, EYUDER Genel Sekreteri Murat KOÇALİ ve eğitim bilimleri alanında faaliyet gösteren 20 derneğin temsilcileri katıldı.

EYUDER Başkanı Dr. Adem ÇİLEK 20 dernek yöneticisinin Diyarbakır çıkarmasının önemli olduğunu,  ülkenin her köşesinin ayrı bir zenginlik kaynağı olduğunu ve EYUDER olarak bu tür faaliyetlerin her zaman destekleyeceklerini belirtti. 2019 yılında 1100 kişilik yurt içi ve yurt dışından eğitimcilerin katılımıyla gerçekleşecek Eğitim Bilimleri Kongresinin Diyarbakır’da düzenlenecek olmasının, ulusal ve uluslararası kamuoyunda yer almasının önemli olduğunu vurgulayan Dr. Adem ÇİLEK, üniversite yönetimi, Belediye Başkanı Cumali Atilla ve Vali Hasan Basri GÜZELOĞLU yapılan görüşmelerin verimli geçtiğini, etkili bir organizasyon olması için yapılacak işbirliğinin ve çalışma sonuçlarının bilim dünyası ve kamuoyu ile paylaşılmasının Diyarbakır’a ve akademik camiaya katkı sağlayacağına dikkat çekti.  Ayrıca EYUDER olarak Diyarbakır’da yönetici ve öğretmenlere yönelik projelerini sunmak üzere Vali Vali Hasan Basri GÜZELOĞLU’ndan ayrıca randevu istediklerini ve valiliğin detaylı projelerini beklediklerini vurguladı.

EYUDER Başkanı Dr. Adem ÇİLEK bu görüşmenin altyapısını hazırlayan Dicle Üniversitesi Rektörlüğü ve Eğitim Fakültesi yöneticilerine teşekkür ederken kadim şehir Diyarbakır’ın tarihi ve kültürel yapısının görülmesi için ziyaret edilmesi gerektiğini vurguladı.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49