ÖĞRETMEN KÖKENLİ BAKAN YARDIMCISI FARKI !

Öğretmen kökenli Milli Eğitim Bakan yardımcısı Prof.Dr. Mustafa SAFRAN ; 104 yaşındaki emekli öğretmeni ziyaret etti .

GÜNCEL 19.01.2019, 21:42
ÖĞRETMEN KÖKENLİ BAKAN YARDIMCISI FARKI !

Kamudanhaber - Özel Haber

Öğretmen kökenli Bakan yardımcısı Mustafa SAFRAN farkını hissettirmeye devam ediyor .

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, Amasya'nın Merzifon ilçesinde yaşamını sürdüren Cumhuriyet tarihinin ilk öğretmenlerinden 104 yaşındaki Mukime Furatoğlu ile bir araya geldi.

Evinde ziyaret ettiği Furatoğlu'na çiçek ile Atatürk portresi sunan Safran, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un Furatoğlu'na yazdığı mektubu da okudu.

Safran, "Türkiye'nin hayatta bulunan en yaşlı öğretmeni. Hafızası yerinde, canlı bir tarih. Çok çeşitli yerlerde görev yapmış. Asker kızı, şehit kızı. Bu yüzden de çok duygusal davranışları var. Öğrencilerine özlem duyan ve onların hatıralarıyla yaşayan bir öğretmen." ifadesini kullandı.

Furatoğlu'nun kendilerine çok ciddi tavsiyelerde bulunduğunu aktaran Safran, "Konuşmalarından anladığım kadarıyla Türkiye'deki gelişmeleri yakından takip ediyor. Kendisini bu yaşta zihin parlaklığı içerisinde gördüm. Allah uzun ömür versin. Eğitim camiamız, Bakanımız adına ziyarette bulunduk. Ellerinden öptük. Hayattan bir talebi yok. Sadece başarımızı istedi. Biz de bütün milletimize söz verdiğimiz gibi kendisine söz verdik." diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Furatoğlu da öğretmenliğe 1935 yılında başladığını, 1971 yılına kadar Türkiye'nin birçok yerinde görev yaptıktan sonra emekli olduğunu anlattı.

Bazı isteklerini anlattığını, ziyaretten çok mutlu olduğunu belirten Safran, "Atatürk portesi, Bakanın bana yazdığı mektup, beni çok onurlandırdı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un bana yazdığı mektubu okurken çok duygulandım, onurlandım. Hepsine çok teşekkür ederim." dedi.

Yorumlar (5)
çalışan 2 yıl önce
üç dört çocuklu aktif çalışan bir öğretmenin evini de ziyaret etseniz halleri nasıl ne yeyip ne içiyorlar günler nasıl geçiyor çocukların üstünde başında ne var kitap defter neleri var kitap hediye edilse vs. güzel olurdu...
Tebrikler 2 yıl önce
Anlamlı bir ziyaret olmuş tebrik ederim
Alibey 2 yıl önce
Safran hoca vefalı öğretmen. Yıllar sonra MEB'e öğretmenler yönetime geldi. Şu yasak bu yasak yazıları yok.
Se26 2 yıl önce
Çalışkan rumuzlu arkadaş öğretmenlerin maaşı ile alay mı ediyorsun hiç mi utanmiyorsun öğretmenleri dilenci hâlâ getirdiginin farkında mısın? Hâlâ 4000-5000 lira maaş alıp aç olduğunu iddia eden ogretmeneleri görünce onlarin bu kutsal meslekten biran önce baska bir mesleğe geçirilmesini dusunuyorum ta ki bu meslek lekelenmesin...
meb personeli 2 yıl önce
ÇALIŞAN rumuzlu kişi Sen öğretmensen en az 4000 tl aylık gelirin var demektir. Utanmadan kendini dilenci durumuna düşürme. Asgari ücretle alışanında 3-4 çocuğu var. Te3rbiyesizliğin alemi yok.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 22 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49