Milli Eğitim Bakanı'ndan öğretmenlere müjde

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, "2000 ila 2015 yılları arasında İngiltere'de yüzde 5, Fransa'da 10, Yunanistan'da 18, Portekiz, Danimarka İtalya ve batının birçok ülkesinde krize gittiklerinde kamu ücretlerinde indirim yapıldı. Biz de indirim değil, aksine artırım yapıldı. İnşallah bundan sonra milli gelirimizi artırdıkça, eğitime daha fazla payı ayırdıkça, öğretmenlerimizin özlük haklarını da iyileştireceğiz." dedi.

GÜNCEL 16.11.2017, 12:34 16.11.2017, 12:44
Milli Eğitim Bakanı'ndan öğretmenlere müjde

Milli Eğitim Bakın İsmet Yılmaz, Bitlis'te partisinin il başkanlığınca düzenlenen, "İl Danışma Meclisi Toplantısı"na katıldı.

AA'nın haberine göre Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, şu anda 45 bin dersliğin yapımının devam ettiğini belirterek, "İkili eğitimi kaldırmak için Türkiye'de 58 bin dersliğe ihtiyacımız var. Bu 58 bin dersliğin üçte birine de İstanbul'un ihtiyacı var. Şu anda en fazla okul ihtiyacının olduğu yer İstanbul'dur. Çünkü nüfusu çok kalabalık hem de arsa bulmakta sıkıntı duyuluyor. Orada 17 bin derslik ihtiyacımız var. Allah nasip ederse 2019 yılının sonuna kadar Ankara'da 8 bin 500'ün üzerinde derslik yapıyoruz. Birçok yerde çözeriz. Biraz İstanbul'da zorlanacağımızı düşünüyorum. Vatandaşlarımızın da katkılarıyla devlet millet iş birliğiyle daha kaliteli eğitim verme adına ikili eğitimi ortadan kaldıracağız." ifadelerini kullandı.

"ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖZLÜK HAKLARINI İYİLEŞTİRECEĞİZ"
Bakan Yılmaz, 40 yaşın atında en genç öğretmen nüfusuna sahip olduklarını, bunun ülkenin gücü olduğunu vurguladı.

Öğretmenlerin özlük haklarını iyileştirdiklerini dile getiren Yılmaz, şunları kaydetti:

"Geldiğimizde yeni başlayan bir öğretmen, haftada 15 saat ek dersle aldığı ücret 635 liraydı. Yani 378 dolardı. 400 dolar bile değildi. Bugün yaklaşık bin dolar ücret alıyor. Her ülkede ücretlerin arttığını düşünmeyin. 2000 ila 2015 yılları arasında İngiltere'de yüzde 5, Fransa'da 10, Yunanistan'da 18, Portekiz, Danimarka İtalya ve batının birçok ülkesinde krize gittiklerinde kamu ücretlerinde indirim yapıldı. Biz de indirim değil, aksine artırım yapıldı. İnşallah bundan sonra milli gelirimizi artırdıkça, eğitime daha fazla payı ayırdıkça, öğretmenlerimizin özlük haklarını da iyileştireceğiz."

Yorumlar (34)
selim Ünal. 4 yıl önce
özet: sıtmayı göster kuduza razı et! İndirime gidilen ülkelerdeki alım gücü ile bizim ülke arasında en kötü 2, 3 kat fark var! Yazık bari öğretmenleri kandırmaya çalışmayın!
HASAN HÜSEYİN 4 yıl önce
yunanistan bile bir tek bir çift maaş veriyor ya sen ?
muzaffer 4 yıl önce
sayın bakanım müjde deyip ortada birşey yok kriz olunca kendi maaşlarınızdan düşürün öğretmenlerlan dalga geçmeseniz iyi olur
Ali 4 yıl önce
Haberin iceriginde bir mujde yok
Ayhan 4 yıl önce
1000 dolar ücret alan öğretmen mi varmış?????????????
MUSTAFA 4 yıl önce
EK DERSLE BİRLİKTE ÇOK ALAN VAR
Asuman 4 yıl önce
Ispanyada ogretmenin maasi butun calisandan yuksek.sizinkide lafff
Yuh 4 yıl önce
Mallıkta ve dallamalıkta sınır yok.müjde nerde.milletin gözünde öğretmeni ne hale getirdiniz.siz bu ülkenin bozmadık biyerini bırakmadınız.
Alim 4 yıl önce
Edep yahu! Habere bak içeriğe bak.
EĞİTİMCİ 4 yıl önce
NE DEMEK 1000 DOLAR ÜCRET ALAN ÖĞRETMEN DE Mİ VAR. KİM BUNLAR HANGİ OKULDA GÖREV YAPARLAR BİLEN VAR MI? Bu haber sitesi güvenirliğini iyice yitirdi. Başlığa bak içeriğe bak. yazık yazık
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 25 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49