Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında önemli açıklamalar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşlarımızın kredi kartı borçları tek çatı altında toplanacak. Vatandaşımız Ziraat Bankası'ndan alacağı krediyle borcunu kapatacak." dedi.

GÜNCEL 08.01.2019, 12:49 08.01.2019, 13:05
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında önemli açıklamalar.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

31 Mart Mahalli Seçimleri öncesinde TBMM'yi büyük bir gündem bekliyor. Milletimizin beklediği kanunların çıkarılmasında size çok büyük görev düşüyor. Milletimizin beklentilerini karşılayacak bir Meclis, milli iradenin temsilcisi olacaktır. Her yerde olduğu gibi Meclis'te de saflar netleşmiştir. 

Şu ana kadar adaylarını açıklamadığımız 6 il kaldı. İlçelerde de büyükşehirlerin bir kısmında da ilçe adayları bizzat biz açıklayacağız. Kimse kalkıp 'ben' diye hareket etmesin. Burada 'biz' var. Herkes buna uysun. Cumhur İttifakı inşallah 31 Mart akşamı bu yoldan zaferle çıkacaktır.

Bugün CHP yönetimi cumhuriyetçilikle de halkçılıkla da kültürümüzle de uzaktan yakından ilgisi olmayan bir zihniyet eline geçmiştir. Türkiye'de milletin hayrına yapılan hangi iş varsa CHP karşısında yer almıştır. Bu ülkenin başı örtülü genç kızlarına Suudi Arabistan'a gidin demek faşistliğin dik alasıdır.

Bütçe disiplininden, tasarruflardan taviz vermeden bu yolu yürüyeceğiz. Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşların aylık 150 KiloWatt saate kadar elektrik tüketimini devlet olarak biz üstleniyoruz. Yaklaşık 2,5 milyonun üzerindeki hanede her ay ortalama 80 TL'lik elektrik faturasını devlet karşılayacak. Kredi kartı borçlarını ödemekte güçlük çekenlerin borçları tek çatı altında toplanacak. Ziraat Bankası kredisiyle borcunu kapatacak. Halkbank 350 bin esnafa 22 milyar liralık kredi kullandıracak. Sigorta prim teşviki uygulaması kapsamında 3 puan olan desteği 5 puana çıkarıyoruz.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 22 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49