İkramiye miktarı yetersiz kalıyor

Gürer, yapılan açıklamada emeklilerin bayram sürecinde ekonomik sıkıntılar yaşamaması ve kurban alabilmesi için ikramiye miktarının en az asgari ücret kadar olması gerektiğini vurguladı. Mevcut ikramiye ile ancak 3 kilo pirzola alınabildiğine dikkat çekerek, "Emeklilere verilen bayram ikramiyeleri, ekonomik kaygılardan uzak bir bayram geçirmelerini sağlayacak düzeyde olmalıdır" dedi.

Ekonomik kriz emeklileri zorluyor

Ömer Fethi Gürer, Türkiye'de yaşanan ekonomik krizin, özellikle emekliler üzerinde olumsuz etkiler bıraktığını ve alım gücünün düşmesine yol açtığını söyledi. Emekli maaşlarının fiyat artışları karşısında yetersiz kaldığını ifade eden Gürer, bu durumun emeklilerin temel ihtiyaçlarını karşılamalarını zorlaştırdığını belirtti. Gürer, AKP iktidarının emeklilerin ihtiyaçlarını göz ardı ettiğini ve ekonomik krizin faturasını dar gelirli vatandaşlara kestiğini dile getirdi.

Okul Öncesi Öğretmenleri Dikkat! Yeni Müfredat Kapsamında Zorunlu Rapor Hazırlığı Okul Öncesi Öğretmenleri Dikkat! Yeni Müfredat Kapsamında Zorunlu Rapor Hazırlığı

TBMM'de görüşülecek teklif

Gürer'in TBMM Başkanlığına sunduğu teklif, emeklilerin bayram sürecinde maddi zorluklar yaşamaması ve kurban alabilmesi adına ikramiye miktarının asgari ücret seviyesine çıkarılmasını içeriyor.