Öğrenciye 'hırsız' diyen müdüre soruşturma

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesindeki Mustafa Kemal İlkokulu Müdürü T.Ö. hakkında, okula ait dizüstü bilgisayarı oyun oynamak için eve götürdüğü gerekçesiyle 10 yaşındaki öğrenci S.A.'yı tüm arkadaşlarının önünde 'hırsız' olarak teşhir ettiği gerekçesiyle soruşturma başlatıldı

Genel 26.09.2017, 12:47 26.09.2017, 13:10
Öğrenciye 'hırsız' diyen müdüre soruşturma

Fatih DALDAL

Bayramiç'teki Mustafa Kemal İlkokulu'na ait bir dizüstü bilgisayarın geçen 18 Eylül Pazartesi günü kaybolması ardından, okul müdürü T.Ö., güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı. Görüntülerden dizüstü bilgisayarın 4'üncü sınıf öğrencisi S.A. tarafından götürüldüğü tespit edildi. Okul Müdürü, S.A.'dan bilgisayarı getirmesini istedi. S.A.'nın, oyun oynamak için eve götürdüğü bilgisayarı getirmesi ardından okul müdürü T.Ö., çarşamba sabahı yapılan okula giriş töreninde çocuğu yanına alıp öğretmen ve öğrencilerin gözü önünde iddiaya göre 'hırsız' olarak teşhir etti.

GÖZ YAŞLARINA BOĞULDU

Müdür T.Ö.'nün, herkesin içinde, "Bu arkadaşınızı cezalandırarak konuşmayın" dediği öne sürüldü. Törene katılanlar şaşırırken, rencide olan öğrenci S.A. ise göz yaşlarına boğuldu.

Taşımalı sistemle Aşağı Şapçı Köyü'nden Bayramiç merkezindeki Mustafa Kemal İlkokulu'na gelen öğrenci S.A., bu olayı işi gereği ilçe dışında bulunan ve geçen pazar günü dönen, otobüslerde muavinlik yapan babası Ferdi A.'ya anlattı.

AİLE ŞİKAYETÇİ OLDU

Dün Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne giden Ferdi A., okul müdürü T.Ö.'den ve olayda kusuru bulunan herkesten şikayetçi oldu. Ferdi A., adli makamlara da başvurarak şikayetçi olacağını söyledi. Baba Ferdi A., İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Gökhan'ın, okul müdürü T.Ö.'nün bu hafta başındaki törende çocuğu yine yanına alarak öğretmen ve öğrencilerin gözü önünde, bir hafta önceki davranışı nedeniyle özür dilediğini anlattığını söyledi.

Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Gökhan, doğruladığı konu ile ilgili idari soruşturma başlatıldığını ve müfettiş istediklerini söyledi. Mustafa Kemal İlkokulu Müdürü T.Ö. de güvenlik kamerası kayıtlarından, kaybolan okula ait dizüstü bilgisayarın öğrencilerden S.A. tarafından götürüldüğünü tespit ettiklerini belirtti.

Kaynak: DHA
Yorumlar (11)
öğretmenin biri 4 yıl önce
müdürün yaptığı yanlış ama hırsızın hiç mi suçu yok, bu kadar gelmeyin eğitimcilerin üzerine, neymiş oyun oynamak için evine götürmüşmüş!!
baba 4 yıl önce
Anne baba müdürü şikayet edeceklerine çocuklarına izinsiz bir şey almanın kötü bir şey olduğunu öğretseydi
Müdürde olay duyulduğu için kimse rencide etmesin demiş ama usul yanlış olmuş.
Misafir 4 yıl önce
Onlar çocuktur tüm yaptıklarından dolayi müdürün bu şekilde davranması hiç bir şekilde doğru değildir kendisi kurum amiridir aynı zamanda.ama merak ediyorum çocuk bilg eve götürdügunde aile ne yaptı okula donus yapmadımi. ..
Eğitimci 4 yıl önce
Çok güzel herkez okuldan birşeyler götürsün ses çıkarana ceza ya adam aç diye bir ekmek çalıyor günlerce haberlerde ve hapse giriyor kusura bakmasınlar devlet kurumunda devlet malı ödünç alınmaz kurumda olur ve herkesin hizmetinde aileler çocuklarını gerekli ahlak dersi vermeli
Kaya 4 yıl önce
Vur gariban öğretmene.
SERKAN kk 4 yıl önce
Müdür, çocuk neden hırsız olmuş diye üzüleceğine bilgisayarın derdine düşmüş.Yazık.Bu yaşta çocuğun cezai ehliyeti bile yok.
Kemal emmi 4 yıl önce
Müdürün yaptığı etik değil. Ancak çocuğun ilk sucumuydu acaba. Belki de çocuk bunu alışkanlık haline getirdi. Aile bilgisayarı görünce ivedilikle okula bilgi vermiş mi. Bunlarda bilmek lazım.
Hicham el Guerrouj 4 yıl önce
öğretmenin biri rumuzlu arkkadaşın yazdığının üstüne bir şey söylenemez zaten. Budur! Ayrıca, müfettiş istedik mavallarından da vazgeçin sayın müdürler. Taşradaki müfettişlerin soruşturma yetkisi yok. Ankara'dan büyük müfettiş isteyeceksiniz...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 18 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49