Bombardier Transportation, Innotrans 2016'da yeni ürünlerini tanıttı

-Bombardier Transportation, Berlin'de düzenlenen InnoTrans 2016'da yeni ürün lansmanlarını gerçekleştirdi -Bombardier Transportation Türkiye Yönetim Direktörü Rossi: -"Yaklaşan 80 adet Yüksek Hızlı Tren ihalesi için TCDD tarafından seçildiğimiz takdirde Bombardier ve Bozankaya olarak ortaklığımız çerçevesinde, Ankara'da yepyeni bir üretim tesisiyle birlikte Türkiye'ye yaklaşık 100 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyoruz"

Ekonomi 22.09.2016, 14:23
Bombardier Transportation, Innotrans 2016'da yeni ürünlerini tanıttı

BERLİN (AA) - Raylı sistem teknolojileri şirketi Bombardier Transportation, Berlin'de düzenlenen InnoTrans 2016'da yeni ürün lansmanlarını gerçekleştirdi.

Bombardier Transportation, Almanya Berlin’de düzenlenen InnoTrans 2016 Ulaşım Teknolojileri Uluslararası Fuarı'nda trenlerden, metro ve sinyal sistemlerine kadar tüm raylı sistem çözümlerini sunarken yeni ürünlerini de tanıttı.

Hızla büyüyen şehirlerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan Movia Maxx metro platformu Innotrans 2016’da ilk kez sergilendi.

Movia Maxx metro, işletimecilerin farklı ihtiyaçlarına adapte edilebilen, modüler ve esnek tek çözüme dayalı maksimum değerleri sunuyor. Movia Maxx metro platformu, yolcu kapasitesi, enerji tüketimi, güvenilirlik ve ulaşılabilirlik anlamında en ideal maliyetleri sunmak üzere tasarlanıyor.

Yeni Talent 3 trenleri ise işletim esnekliğine yönelik sorunları çözüyor ve Primove bataryalı ilk Elektrikli Tren Seti (EMU) olarak öne çıkıyor.

Talent 3 platformu, enerji etkinliği ve gelişmiş bakım kolaylığı ile işletim esnekliği sağlıyor. Talent 3, Avrupa çapında ideal bir tren olarak ön plana çıkıyor. Avrupa tren kontrol sistemi (ETCS) donanımıyla, Avrupa'nın çeşitli raylı sistemlerinde kullanılma özelliğine sahip olan Talent 3, Bombardier Primove lityum-iyon batarya sisteminin, elektrikli çoklu Talent trenleri ile ilk kez kullanılmasını da sağlıyor.

Talent 3 trenlerinin Türkiye'de de raylara çıkması hedefleniyor.

-Türkiye'ye 100 milyon dolarlık yatırım

Bombardier Transportation'ın Başkanı Laurent Troger, fuarda yaptığı konuşmada, InnoTrans 2016'yı müşterileriyle iletişimde olmak ve onların ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilmek için bir fırsat olarak gördüklerini söyledi.

Troger, "Dünyanın dört bir yanından fuara katılım oldu. TCDD başta olmak üzere Türkiye'den de fuara yüksek katılım var. Bombardier olarak Türkiye'nin raylı sistemlerde yaptığı yatırımlarda çözüm ortağı olabilmek adına çalışmalarımıza kesintisiz devam ediyoruz" diye konuştu.

Bombardier Transportation'ın Türkiye Yönetim Direktörü Furio Rossi de "Türkiye'de 2023 yılına kadar raylı sistemler ve alt yapı için 45 milyar doları aşan bir yatırımın yapılacağını belirtiliyor. Öte yandan pek çok yeni proje de bulunuyor" dedi.

Türkiye'de yüksek hızlı ve bölgesel trenler, lokomotifler, sinyal ekipmanları, metrolar ve tramvaylar gibi raylı sistemler segmentlerinde son kalite standartlarında, en son teknoloji ürünleri sağlamak için kararlı olduklarını vurgulayan Rossi, şöyle devam etti:

"Yeni yatırımlarla Türkiye'deki gelişmelere inancımız sonsuz. Zaten yerli üretim yapan Bozankaya ile de iş ortaklığı yapıyor olmamız bunun en büyük göstergesi. Yaklaşan 80 adet Yüksek Hızlı Tren ihalesi için TCDD tarafından seçildiğimiz takdirde Bombardier ve Bozankaya olarak ortaklığımız çerçevesinde, Ankara'da yepyeni bir üretim tesisiyle birlikte Türkiye'ye yaklaşık 100 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyoruz. Halihazırda Bozankaya ile Ankara Sincan'da bulunan tesiste yatırımlarımıza başlamış bulunuyoruz."

Rossi, Türkiye'de raylı sistem alanında oldukça büyük bir potansiyel olduğunu belirtti. Fuarda yeni ürünlerini sergilediklerini hatırlatan Rossi, Bombardier Talent 3 treninin Türkiye için en ideal çözümlerden biri olduğunu söyledi.

Türkiye'nin raylı sistemlerde yerliliğe büyük önem verdiğine işaret eden Rossi, şöyle konuştu:

"Bu alanda teknoloji transferi lideri olarak ortak çözümler üretebileceğimizi biliyoruz. Bombardier olarak teknoloji transferi yaptığımız pek çok ülkede çok başarılı projeler gerçekleştirdik. Teknoloji transferi dediğimizde sadece benzer ürünlerin yerli olarak sunulmasını değil aynı zamanda ihtiyaçlara göre geliştirilmesi öngörülmelidir. Tam anlamıyla sağladığımız teknoloji transferi ve ürün geliştirilmesi sayesinde Türkiye için en ideal çözümleri sağlamaya hazırız."


Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49