Nabi AVCI Döneminde Ceketine Kalem Takan Bürokratların Tamamı Kalemi Çıkartmış 

Nabi AVCI'nın Milli Eğitim Bakanlığı döneminde neredeyse tüm Bakanlık bürokratları ve il müdürleri ceketlerinin cebinde simge halini almış kalem taşımaktaydılar . Bakan Nabi AVCI'nın , Kültür Bakanı olup yerine İsmet YILMAZ'ın gelmesiyle kalemler atıldı .

MEB 16.11.2016, 10:26 16.11.2016, 10:40
Nabi AVCI Döneminde Ceketine Kalem Takan Bürokratların Tamamı Kalemi Çıkartmış 
Kamudanhaber - Özel Haber

Nabi AVCI'nın kalemlere olan düşkünlüğü ve kalemlere verdiği değer defaten haberlere konu olmuştur .

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı dönemde öğretmenin ve eğitimcinin rozeti kalemdir anlayışıyla ceketin yakasından kalemi hiç eksik olmayan Nabi AVCI'nın bu davranışı kısa sürede tüm bürokratlara ve il müdürlerine örnek olmuştu .

Nabi AVCI döneminde neredeyse tüm Bakanlık bürokratları ve il müdürleri Nabi AVCI ismini taşıyan kalemleri almak için yarışa girer , hatta ceketlerine bu kalemi takmayı bir ayrıcalık olarak görürdü . 

Nabi AVCI'nın Kültür Bakanı olması ve yerine İsmet YILMAZ'ın gelmesinden sonra ceketlere takılan kalemler çıkartıldı .

Bakanlık bürokratları ve il müdürleri  Nabi AVCI'yı temsil ettiklerini düşündükleri kalemleri çıkartmış ve hatta Nabi Hoca döneminde rica minnet isteyerek aldıkları Nabi Hoca'nın ismini taşıyan kalemleri bir anda kaybetmişler.

Bu örnekten MEB Müsteşarı Yusuf TEKİN 'i istisna tutabiliriz , keza Nabi AVCI döneminden sonra bile katıldığı programlarda çekilen resimlere göz attığımız zaman Müsteşarın yine sembolleşen kalemi ceketinde görebiliyoruz .

Dün Meclis'te Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi görüşüldü , Bakan İsmet Yılmaz'la beraber  bürokratlarların verdiği hatıra resmine göz attığımızda , bürokratların neredeyse tamamının Nabi AVCI dönemine ait bürokratlar olmasına rağmen kalemlerini çıkarttığını gözlemledik .

Bir yıl önce Nabi AVCI döneminde yine Meclis'te bütçe görüşmelerinde çekilen resmî bulduk, iki resimde de yer alan bürokratların büyük çoğunluğunun aynı olmasına rağmen tek farkın değişen BAKAN ve ceketlerden çıkartılan kalemler olduğunu göreceksiniz .

Bu olayda bize şunu gösteriyorki , bürokratlar bulunduğu kabın şeklini alan , zamana , kişiye ve konjektüre  göre en hızlı değişim ve dönüşümü sağlayan kişilerdir tezi bir kez daha ispatlanmış oluyor .

Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ döneminde ise , Bakanlık Bürokratlarının odalarında bol bol Sivas Hatırası hediyelik ve süs eşyaları ile Sivas iline ait sembolleşmiş mekanların resimlerini görürseniz sakın şaşırmayın.

Aşağıda iki farklı Bakan zamanında bütçe görüşmelerinden sonra çekilen hatıra resimleri var . Bürokratlar aynı , Bakanlar farklı ...

Aradaki fark ise cekette bulunan kalemler ...
 
Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (11)
Kamil 5 yıl önce
Her kalıba giren adamları atamışlar. Bunlar kimin borusu ötüyosa onun düdüğünü çalarlar. MEB üst düzey yöneticilerde iyi bir FETÖ temizliği şart artık.
Yusuf Tekinalp 5 yıl önce
Tanıyın işte atadığınız ......... Hala FETÖCÜ daire başkanı var ve Müsteşar da bunun farkında.
Samsa 5 yıl önce
Kral haber olmuş . İyiki varsın Kamudanhaber
güzel haber 5 yıl önce
Kral öldü Yaşasın yeni kral misali olmuş
Yalnız Reis 5 yıl önce
Müdürler şartlara çok çabuk uyum sağlarlar. Mesela dün cemaatçi olmayan, Fetö'ye övgüler yağdırmayan, toplantılara katılmayan, gazete abonesi olmayan ve bunlar için memurları zorlamayan müdür neredeyse yoktu. Cemaate diz çökmeyen işçi ve memurlara yapmadıkları işkence kalmamıştı. Bugün ise kripto pozisyonundalar.. Bunların hiçbirisine güvenmiyorum.
Rahmi Çakır 5 yıl önce
Ortaokul, lise ve üniversite hayatı boyunca cemaatin evinde kalan, sonrasında Türki Cumhuriyetlerdeki bir cemaat okulunda 5-6 yıl çalışan adam daire başkanı şu an. Gerisini siz düşünün. Adamda bylock var. Karısı da aynı şekilde çekirdekten cemaatçi. Hayatı cemaattten nemalanmakla geçmiş ama hala aktif görevde. Nerde Bakan bey, nerede devlet denetleme kurulu. Bu adam bu sayede okullar imparatorluğu kurmuş, milyoner olmuş, daire başkanlığı zevk olsun diye yapıyor zaten. Müsteşar bilmiyor mu bu şahsı? Arkadaşları hapiste bu adam keyif yapıyor.
NABI AVCI 5 yıl önce
Kimin ne oldugunu ezbere biliyordusn AVCI..İsin yanında is,misin yanında mis kokanları ayıklamıstı.Ama FETOcular tekrar sahnede.Gelecek emanet ediliyor lanet olsun onları tekrar atayanlara
Hamit 5 yıl önce
İşi ehline vermiyoruz da ondan oluyor bu yakışıksız durum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 05 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49