Kadın öğretmen erkek öğrenciye sınıfta Diz çöktürüp dövdü !

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bir lisede kadın öğretmenin erkek öğrencisine sınıfta şiddet uygulaması öğrenciler tarafından saniye saniye görüntülendi. Öğrenciyi yazı tahtasının önüne çekerek diz çöktüren öğretmen, "Sen neden benim sözümü dinlemiyorsun" diyerek ona peş peşe tokat atmaya başladı. Hırsını alamayan öğretmen bu kez ayağa kalktı. Öğrencinin saçından tutarak bir yere kaçmasını önledi.

GÜNCEL 27.12.2017, 09:46
Kadın öğretmen erkek öğrenciye sınıfta Diz çöktürüp dövdü !

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bir lisede kadın öğretmenin öğrenciye sınıfta şiddet uygulaması diğer bir öğrenci tarafından saniye saniye görüntülendi.

Olay, Samsun'un Tekkeköy ilçesi Ali-Emine Kahvecioğlu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi 9/B sınıfında meydana geldi. İddiaya göre, sınıf öğretmeni olan ve biyoloji ile sağlık derslerine giren kadın öğretmen S.K., dersini dinlemeyen 9. sınıf öğrencisi M.Ö.'yü aynı okulda başka bir sınıfa aldırdı.

1 hafta önce 9/B sınıfında derse giren S.K., sınıfında M.Ö.'yü görünce sinirlendi. Öğrenciyi yazı tahtasının önüne çekerek diz çöktüren öğretmen, "Sen neden benim sözümü dinlemiyorsun" diyerek ona peş peşe tokat atmaya başladı. Hırsını alamayan öğretmen bu kez ayağa kalktı. Öğrencinin saçından tutarak bir yere kaçmasını önledi. Savunmasız kalan öğrenci yediği dayakla kaldı. Ancak M.Y. isimli bir öğrenci bu ana kayıtsız kalmadı. Hemen cep telefonuna sarıldı. Öğretmeni arkadaşını döverken bu anları kaydetti.

M.Y.'de bulunan dayak görüntüleri bilinmeyen bir şekilde yayıldı. Videonun yayılmasının ardından M.Y.'nin babası O.Y., okul müdürü ile görüşmek üzere okula gitti. M.Y.'nin babası O.Y., okul müdürünün görüntülerin silinmemesi halinde M.Y.'nin okuldan atılabileceğini söylediğini iddia etti.

Sınıfta gerçekleşen dayak olayının ardından konuşan M.Y.'nin babası O.Y., oğlunun bir suç işlemediğini, ancak asıl suçu öğrenciye şiddet uygulayan kadın öğretmen S.K.'nın işlediğini öne sürdü.

"ÇOCUKLARIMIZI, ÖĞRETMENLERE DÖVSÜNLER DİYE EMANET ETMİYORUZ"

Çocukların okula dayak yemek için değil, öğrenim görmek için gittiğini ifade eden görüntüleri çeken M.Y.'nin babası O.Y., "Oğlumun çektiği video bir yerden dağıldı. Ben de bu konuyu okul müdürü ile konuştum. Müdür bey de bana, konunun gereğinin yapılacağını söyledi. Ben görüntüleri müdür beye izlettiğimde 'görüntüler ortaya çıkarsa oğlumun okul hayatının bitebileceğini' söyledi. Benim çocuğumun kötü bir şey yaptığını sanmıyorum. Bir öğretmenin, öğrenciyi dövmesi gibi bir şey söz konusu olur mu? Böyle bir şey var mı? Biz çocuklarımızı öğretmenlere güvenerek veriyoruz. Öğretmenin sınıf içerisinde öğrenciyi dövdüğü görüntüler hiç hoş değil. Öğrenciye dayak atan öğretmenin şu anda aynı okulda görev yapması da doğru değil. Gerekenin yapılmasını istiyoruz. Kimsenin ekmeğiyle oynamak istemiyoruz ama bu olayları görünce zorumuza gidiyor. Dayak olayının üstünden 1 hafta geçti. Öğretmen, 1 haftadır görevine devam ediyor" dedi.
İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kadın öğretmen S.K. hakkında soruşturma başlatıldı.

Yorumlar (28)
Cemil 3 yıl önce
Ögrenci tarafını dinledik. Tamamen haklılar, çocuk süt dökmüş kuzu. Baba oldukça mağdur, neredeyse ağlayacak. Öğretmeni de dilemeli .acaba bu çocuk neler yptida kadincagiz bu hale geldi.atıldığı sınıfa gelip tahrik etmiş ve planlı bir şekilde kayıt aldırmis. Hatta bu haberi yapan gazeteci bile işin içindedir.
Öğretmen 3 yıl önce
Şiddeti onaylamıyorum ancak aileler şunu bilsinler cocuklarınızın ne haltlar yediği ile ilgili tek kelime etmiyorlar günümüzde artık öğretmenin görevi aslan terbiyeciligi işine dönmüş durumda
Osmanoğlu 3 yıl önce
Sui zanda bulunmamak gerekir.öğrenciler putlaştırılmış.hiç bir öğretmen sabrı taşmadıktan sonra öğrenciye kötü bir söz bile söylemez
Eğitimci 3 yıl önce
Geçenlerde bir öğretmen öldürüldü. Bu kadar gündem olmadı. Yazıklar olsun
Sinirli 3 yıl önce
İyi işler yapınca öğretmen haberleri pek yapılmaz ama bu tür haberler olunca maşAllah o ogretmeni bu hale getirene kadar ne yaptı acaba bu öğrenci kılığındaki kişiler. Öğretmen olmayanlar anlayamaz evde anne babanın bakamadığı cocuklara birşeyler ogretmek... Herkes haklı tek suçlu öğretmenler bence asalim kurtulalim
Ya hu 3 yıl önce
Dövmeyin öğretmenim uğraşmayın bu kadar dersine gir çık, zaten bu gün öğretmenin sözünü dinlemeyen yarın anasına babasına ne yapar tahmin ediyorum, şimdi ne oldu suçlu oldun
Öğretmen 3 yıl önce
Başka bir sınıfta olan öğrenci diğer sınıfta ders işleyen öğretmenin dersine giriyor ve sınıftan çıkmıyor üstelik karşısına geçip çömelip hareket çiziyor. öğretmeni tahrik etmeye çalışıp arkadaşına da olayı kayıt ettiriyor. Aynen bunu haber olarak sunan da dahil herkes işin içinde olabilir. sanki öğretene kumpas kurmuşlar gibi.
Peri 3 yıl önce
Bu haberi yapanin karakteri yok bence evde dize getirilemeyen boyundan büyük adamlara nasıl söz geçirilecek. Askere giden askerlere yapılanlar neden gündemde değil. Onlar da dayak yiyor küfür yiyor. Sizi kınıyorum hocanın da elleri dert görmesin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 08 Ağustos 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49