İSMAİL KONCUK : “SINAV OLACAKSA MERKEZİ SINAV OLMALIDIR”

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, TEOG’un kaldırılıp yerine her okulun kendi sınavını yapmasına yönelik kamuoyunda yer alan haberler hakkında açıklama yaptı.

GÜNCEL 18.09.2017, 13:14
İSMAİL KONCUK : “SINAV OLACAKSA MERKEZİ SINAV OLMALIDIR”

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KoncukTEOG’un kaldırılıp yerine her okulun kendi sınavını yapmasına yönelik kamuoyunda yer alan haberler hakkında açıklama yaptı. Genel Başkan:  “Yağ çekeceğim diye, yüzbinlerle öğrenciyi dibi görünmeyen bulanık suya sokmanın ne gereği var? Sınav olacaksa, merkezi sınav devam etmelidir.” dedi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  

“Sayın Cumhurbaşkanı'nın açıklamasından "TEOG kalkacak, sınav olmayacak" gibi bir anlam çıkarılmıştı, ancak sınavın devam edeceği anlaşılıyor.

Her okulun kendi sınavını yapması, birçok suistimali de beraberinde getirecektir. Sınav olduğu sürece kurslara para dökmeye devam edilecektir.

O halde merkezi olarak yapılan TEOG'u kaldırmanın ne alemi var? Yağcılar, yandaşlar yine yağ çekme yarışına girdiler. Ayıptır, dürüst olun.

Yağ çekeceğim diye, yüzbinlerle öğrenciyi dibi görünmeyen bulanık suya sokmanın ne gereği var? Sınav olacaksa, merkezi sınav devam etmelidir.”

Yorumlar (5)
Kuzu kuzu 4 yıl önce
Sayın BATU, sizin anlama yeteneğiniz mi az yoksa kelime dağarcığınız mı?
Ortak Yazılı ve denetim diyorsunuz, Sonra da Merkezi Sınav Allah'ın emri mi diyorsunuz.
Yorum yapmadan önce dersinizi çalışın.
Şu an yapılan TEOG; merkezi ortak yazılı uygulamasıdır ve Bakanlık tarafından denetlenmektedir. Sınavı kaldıralım diyerek, yüzlerce okula kendi sınavını yapma yolunu açmak sizin sahip olduğunuz etüt merkezi ve özel ders veren yakınlarınıza yarar.
Umarım siz öğretmen değilsinizdir.
Velî 4 yıl önce
Batu Bey TEOG zaten bir nevi ortak yazılı. Yazılımların ortak olması demek daha çok merkezi sınav demek. Daha çok merkezi sınav daha çok özel ders demek, daha çok stres demek.
Batu 4 yıl önce
Sayin koncuk sizin etut merkeziniz mi yoksa ozel ders veren yakinlariniz mi var?
Cok basit yazililarortak ve objektif yapilirsa ve ogretmenler denetlenirse hic bir sorun yasanmaz.
Nedir yani?
Sinav Allahin emri mi?
Ozel ders al yaris.Reva mi?
Kuzu kuzu 4 yıl önce
.
Sami 4 yıl önce
Mülakatla öğrenci alınsın olun bitsin. Nasıl olsa okul idarecileri mülakatla atandı öğrencileri de onlar belirleyin bu iş böylece halledilsin. Reis böyle istiyor. Güler misin, ağlar mısın? Dünyada iyi üniversiteler arasında ilk 500 e giren üniversitemız yok diye dovunuruz....
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 15 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49