BDDK açıkladı, İhtiyaç kredisi alanlar dikkat! 60 aya kadar yapıladırılabilecek...

BDDK'dan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren son dakika açıklaması geldi. BDDK, İhtiyaç kredilerinin 60 aya kadar yapılandırılağını bildirdi.

GÜNCEL 07.02.2019, 13:31
BDDK açıkladı, İhtiyaç kredisi alanlar dikkat! 60 aya kadar yapıladırılabilecek...

DDK'dan ihtiyaç kredilerinin yapılanmasına ilişkin bir son dakika haberi ajanslara düştü.BDDK'nın yönetmelik değişikliğine göre, ihtiyaç kredilerinin borç bakiyeleri, borçlu tarafından talep edilmesi durumunda en fazla altmış ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılabilecek.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nca (BDDK) hazırlanan "Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelik Taslağı" ve "Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Yönetmelik Taslağı" görüşe açıldı.

BDDK'nın, bankalarca verilen kredilere ilişkin usul ve esasları düzenleyen ve finansal kiralama şirketleri, faktoring şirketleri ve finansman şirketlerinin kuruluş ve çalışma esaslarına ilişkin usul ve esasları düzenleyen yönetmelik taslakları internet sitesinde yayımlandı.

60 AY İLE SINIRLI OLMAK ÜZERE...

İlgili yönetmelik taslaklarına, "Bu maddenin yürürlük tarihinden önce kullandırılan ve anapara ve/veya faiz ödemelerinin tahsili geciken ihtiyaç kredilerinin borç bakiyeleri, borçlu tarafından talep edilmesi durumunda en fazla altmış ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılabilir." şeklindeki geçici madde eklendi.

Yorumlar (1)
vatandaş 1 yıl önce
Siz var ya adam değilsiniz, kredisini ödememiş sorumsuz davranmış adamı ödüllendiriyorsunuz, benim gibi ödeyecem diye anası s....en kişilere bu imkanı tanımıyorsunuz, adam değilsiniz.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 06 Haziran 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49