banner1990

banner1989

Bakan Soylu, gazi emniyet personeliyle iftar yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: - "Birçok operasyon izledim, takip ettim. Mağarayı basan jandarmamız, polisimiz, 'İlk önce ben gireyim.' diye birbirine yalvarır bir halde ortaya koydukları bu büyük onur, aslında milletimizin karakteridir"

GÜNCEL 23.05.2018, 23:03
Bakan Soylu, gazi emniyet personeliyle iftar yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Birçok operasyon izledim, takip ettim. Mağarayı basan jandarmamız, polisimiz, 'İlk önce ben gireyim.' diye birbirine yalvarır bir halde ortaya koydukları bu büyük onur, aslında milletimizin karakteridir." dedi.

Soylu, Sudanlı mevkidaşı Ibrahim Mahmud Hamid ile Polis Akademisi Çamlıca Kampüsü'nde gazi emniyet personeli ve aileleri onuruna verilen iftara katıldı.

Soylu ve Hamid, iftara gelen gaziler ve aileleriyle tek tek tokalaştı. Çocuklarla yakından ilgilenen Soylu, oyuncak hediye etti.

İftar öncesinde şehitler için Kur'an-ı Kerim tilaveti okundu, dua edildi.

Programda konuşan Soylu, bir tarafta Osman Gazi'nin, diğer tarafta ise Gazi Mustafa Kemal'in gazilik unvanını bir seref madalyası olarak tasıdıklarını, bunun bir zihniyet ve anlayıs meselesi olduğunu ifade etti.

- "Bizim inancımız, bireyselligin karsısında olan degerlerdir"

Gazilik ve sehadetin, Türk kulturu ve inancıyla tam olarak ortustugune işaret eden Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizim inancımız, bizim degerlerimiz, bireyselligin karsısında olan degerlerdir. İnsanı gazaya goturen, baska insanlar icin veya degerleri icin canını feda etme noktasına getiren anlayıs, Cenab-ı Hakk'ın yuce kitabında, o yuce peygamberin hadislerinde ve hayatında, bu topraklarda Yunus'la, Mevlana ile, Hoca Ahmet Yesevi ile, Hacı Bektas'la ifadesini bulan tasavvuf dusuncesiyle ortaya koyulan anlayıstır. Bizler sadece kendisi icin yasamayı reddeden, bencil olmayan, degerlerini ihtiyacların onune koyan bir kulture, bir anlayısa sahibiz."

Soylu, bu anlayıs olmadan Türk medeniyetinin bin yıldır bu topraklarda ayakta durabilmesinin mümkün olmayacağını belirterek, Anadolu insanının zor durumdaki insanlara her zaman merhamet gösterdiğini kaydetti.

Türkiye Cumhuriyeti'ne cok tezgahların kurulduğuna ve saldırılarda bulunulduğuna dikkati çeken Soylu, Cenab-ı Allah'ın guclu kılmasıyla bu melanetlerin hepsinin atlatıldığını söyledi.

Gazilerin ortaya koyduğu cesaretin, uluslararası toplantılarda başlarını dik, onurlarını yüksek noktaya taşıdığını vurgulayan Soylu, "Birçok operasyon izledim, takip ettim. Mağarayı basan jandarmamız, polisimiz, 'İlk önce ben gireyim.' diye birbirine yalvarır bir halde ortaya koydukları bu büyük onur, aslında milletimizin karakteridir çünkü ilk girenin kurşun alacağı hemen yüzde 100'dür ama 'Biz bu melanetten kurtulmak istiyoruz. Bizim ve şu neslin yaşadıklarını artık şurada kucaklarımızda olan çocuklarımız yaşamasın diyorlar." ifadelerini kullandı.

- "Size müteşekkiriz"

Soylu, şehit ve gazilere minnetlerinin bitmeyeceğini belirterek, "Siz bu ülkenin sadece özgürlüğünü, hürriyetini sağlamadınız. Aynı zamanda bir şey daha verdiniz. Çocuklarımız büyürken memleket ve vatan sevgisini, anne ve baba namusunu, bu ülkenin bölünmez olduğunun nasıl büyük bir fedakarlıkla ortaya konulabileceğini, devlet ve karakter bilmeyen değil, bayrak bilen, Allah, anne, baba ve vatan diyen çocuklar olarak büyümesini sizler sağladınız, onun için size müteşekkiriz." dedi.

- "Türkiye ile ilişkileri en yüksek seviyede tutacağız"

Sudan Icisleri Bakanı Ibrahim Mahmud Hamid ise iftar programına katıldığı için kendisini mutlu hissettiğini, Sudan hükümeti olarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetiyle ilişkileri en yüksek seviyede tutacaklarını söyledi.

Emniyet Genel Müdürü Vekili Erhan Gülveren de mübarek ramazan ayında gazi emniyet personeli ve aileleriyle aynı sofrada buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Nice ramazan aylarına huzur içerisinde ulaşma temennisinde bulunan Gülveren, şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere acil şifalar diledi.

İftarda, Sudan Büyükelçisi Dr. Yousif Ahmed Eltayeb Elkordofani, Emniyet Genel Müdürü Vekili Erhan Gülveren, Sahil Güvenlik Komutanı Vekili Tuğamiral Bülent Olcay, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları ve daire başkanları da yer aldı.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 28 Mayıs 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49