Ankara’da yeni dönem başladı .

Ankara'da, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın talimatıyla EGO otobüslerinin gece saatlerinde de hizmet verme uygulaması 35 hatta, 280 sefer ile başladı. .

GÜNCEL 18.11.2017, 11:05
Ankara’da yeni dönem başladı  .

EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu, gece yarısı Kızılay'da basın mensuplarıyla bir araya gelerek yeni uygulama hakkında bilgi verdi. Gündoğdu, Ankaralıların yoğun bir şekilde 24 saat kesintisiz toplu taşıma talepleri üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna'nın talimatıyla bu gece itibarıyla merkez ilçeler Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Gölbaşı, Keçiören, Mamak, Pursaklar, Sincan ve Yenimahalle'de EGO otobüslerinin sabaha kadar hizmet vereceğini bildirdi.

Ankaralılar artık sabaha kadar EGO otobüsleriyle 9 metropol ilçede rahatça seyahat edebileceğini belirten Gündoğdu, "Bu gece itibarıyla ilk seferlerimiz başlıyor. Toplam 35 hatta, 280 seferle sabaha kadar hizmet verilecek. Bu seferler saat 02.00'ye kadar normal olarak devam edecek, daha sonra 03.00, 04.00 ve 05.00'te saat başı olarak devam edip 06.00'da normal seferlerle tekrar geri döneceğiz." diye konuştu.
 

METRO SEFER SAATLERİ UZATILDI
Metro seferlerine ilişkin de düzenlemeye gittiklerini aktaran Gündoğdu, saat 24.00'te biten metro seferlerinin 01.00'e kadar uzatıldığını kaydetti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna'nın ikramlarının olduğunu söyleyen Gündoğdu, durağa gelen otobüslerdeki şoför ve yolcular ile basın mensuplarına tatlı dağıttı.

GECE SEFERLERİNDEN ŞOFÖRLER DE YOLCULAR DA MEMNUN
EGO şoförlerinden Mustafa Yılmaz, tüm meslektaşları adına vatandaşlara kesintisiz hizmet vermekten büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Yılmaz, halkın mağdur edilmemesi için gece gündüz çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

Vatandaşlar da 24 saat kesintisiz toplu taşıma talepleri karşılandığı için hem Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'ya hem de EGO şoförlerine teşekkür ederek, gece seferlerinin başlamasından memnun olduklarını dile getirdi.

.

Yorumlar (4)
Halil 4 yıl önce
Aynı uygulamaya istanbulun daha çok ihtiyacı var.bekliyoruz.....
ZULÜM 4 yıl önce
Yıllarca gökçek Ankaralılara zulüm yaptı ve ilçe belediyeleri ile kavgalı olması nedeni ile hizmetler gelmedi ve güzel ankara beton görüntüsüne dönüştü ve eski entellektüel görüntüsünü yitirdi....yeni baştan hizmet başlamalıdır...
zx 4 yıl önce
Helal olsun Mustafa TUNA'ya. Özellikle il dışından gelen yolcular havaalanı ya da Aşti'de çakal taksiciye mecbur kalmayacak !
Ankaralı 4 yıl önce
Çok daha önceden uygulanması gerekli bir uygulamaydı,Belediye başkanını tyebrik ediyor,örnek uygulamasının diğer büyükşehir belediye başkanlarınını da en kısa zamanda geçmesini dilerim.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 22 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49