3 bin 600 gösterge düzenlemesi seçim öncesi meclise gelecek

Memur ve emekli maaşlarında 800 lira ile bin lira arasında artışı içeren 3.600 ek gösterge düzenlemesi konusunda AK Parti'nin torba yasa teklifi hazırladığı öğrenildi. İmamlar, öğretmenler, hemşireler ve polisler olmak üzere 4 ana kategoriyi kapsayacak şekilde hazırlığı sürdürülen torba yasa teklifinin seçim öncesi gündeme gelmesi bekleniyor.

GÜNCEL 18.01.2019, 08:32
3 bin 600 gösterge düzenlemesi seçim öncesi meclise gelecek

Hükümetin ikinci 100 günlük eylem planında öğretmenler için 3.600 ek göstergenin çıkarılacağı belirtilmişti. Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak ise, AK Parti milletvekilleri ile yaptığı istişare toplantısında "3.600 gösterge konusunda, sağlık hizmetleri, emniyet ve öğretmenlerle ilgili bir değerlendirme yapılıyor ama bir bakıyorsunuz, tüm kamu personeli için talep ediliyor. Bu olmaz. Ben doğru bulmuyorum. Buna rağmen Cumhurbaşkanımız talimat verirse, gereğini yaparız" diye konuşmuştu. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise salı günü yaptığı açıklamada "İmam, öğretmen, hemşire ve polislere 3.600 ek göstergeye çıkartılmasıyla ilgili çalışma devam ediyor. Tek bir paket halinde geçirilmesi planlanıyor. Gündemden çıkarma ya da unutma söz konusu değil. Çalışma tamamlandığında sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği bu söz kamuoyuyla paylaşılacaktır, henüz bir tarih yok" ifadelerini kullanmıştı.

HAZİNE SICAK BAKMIYOR

Partide, yerel seçimler öncesinde yapılacak böyle bir düzenlemenin diğer çalışanların tepkisine neden olabileceği dile getirilirken, sürpriz bir şekilde yerel seçim öncesi Meclis'ten geçirilebileceği de kulislerde konuşuluyor. Maliye Bakanlığının ise bütçe dengeleri açısından, öğretmenler dışındaki gruplara sıcak bakmadığı belirtiliyor.

Yorumlar (8)
Murat 2 yıl önce
Bu konuda bütün sendikaların görüşlerini incelediğinizde göreceksiniz ki gösterge bütün memurları kapsamalı görüşü ve önerisi noktasında oldukları kolaylıkla görebilirsiniz bu konuda demokrasi nin vazgeçilemez tamamlayıcı unsurlarından olan sendikaların görüşlerini dikate almak önem arzetmektedir.
ÖZDEMİR 2 yıl önce
hazine ve maliye bakanlığı sıcak bakmıyormuş. bende sıcak bakmıyorum ama 3600 çıkmasına değil sadece 4 meslek grubuna verilmesine genel idari hizmetler ve diğer memurların suçu ne? adalet böyle tecelli eder mi ? memur sen sabırla böyle ayrımcı bir hata yapılmaması dileğiyle bekliyoruz. memur sen ve iktidar büyük bir yara alabilir.
saygılarımla...
Okan eren 2 yıl önce
Buyuk oy kaybi geliyo film bitti
İki kriter önemli 2 yıl önce
Diploma ve Kıdem esas alınırsa sorun kalmaz. Neden her hak imamlara veriliyor?
Albe 2 yıl önce
Lisans mezunlari 3600 ön lisans 3400 lise mezularida 3000 olmali hepsi 3600 olamaz
Abc 2 yıl önce
3600 seçimden sonraya kalırsa en az 4 sene çıkmaz, 3600 çıksın oylar Akp çıkmazsa oy moy yok
Fred 2 yıl önce
Yalan haber yazmayin ayıp yahu memur maaşı düşecek aksine emekli maaşı artıyor millet ciddi zam var sanıp üç kuruşluk maasimiza göz dikiyor evsahibinden nafakaya kadar yalandan bikmadiniz
Mert 2 yıl önce
Hangi sendika memur-sen mi onlar önlerini ilikleyip milletvekilliği derdindeler.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 23 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49