Fransız uzman Jana Jabbour'dan çarpıcı Erdoğan yorumu.

Fransız siyaset bilimci Jana Jabbour, Başkan Erdoğan'ın Almanya ziyaretini değerlendirerek "Erdoğan hedefine ulaştı" yorumu yaptı. .

GÜNCEL 04.10.2018, 09:19
Fransız uzman Jana Jabbour'dan çarpıcı Erdoğan yorumu.

Erdoğan'ın Almanya ziyaretini değerlendiren Jana Jabbour, "Ziyareti başarılı kabul edebiliriz, zira koyulan tüm hedeflere ulaşıldı. İlk hedef ekonomiye yönelikti. Cumhurbaşkanı, Almanya'ya gerilim azaltmak ve ilişkileri iyileştirmek istiyordu. Almanya, Türkiye'nin Avrupa'daki 3. büyük ticari partneri ve bu nedenle Almanya'ya ihracat Türk ekonomisi için önemli bir role sahip. Bu hedefe ulaşıldığını görüyoruz" ifadelerini kullandı.

'AB, ABD'NİN ALTERNATİFİ DURUMUNDA'​
Jabbour'a göre Erdoğan, ABD ile ilişkilerin bozulduğu bir dönemde AB ülkeleriyle ilişkileri pekiştirme amacında.

Bu bağlamda Erdoğan'ın amacının siyaseten ABD'ye alternatif arayışı olarak değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yapan Jabbour, Avrupa'nın ABD'nin alternatifi konumunda olduğunu ve Erdoğan'ın ziyaretinin bu açıdan ele alınması gerektiğini savundu.

AVRUPALI LİDERLER ERDOĞAN'LA ÇALIŞMALI
"Almanya ve diğer Avrupa ülkeleri, Erdoğan'ı ve Türkiye'yi istedikleri kadar eleştirebilirler ancak şu
anda ellerinde Türkiye'ye nüfuz etmek için bir koz yok" diye devam eden Fransız siyaset bilimci, Erdoğan'ın meşru bir lider olduğunu ve Avrupalı liderlerin kendisiyle çalışması gerektiğinin altını çizdi.

.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 27 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49