Cumhurbaşkanın'dan altın sahiplerine çağrı!

Erdoğan altın sahibi olan vatandaşlara da çağrıda bulundu...

GÜNCEL 03.10.2017, 12:38
Cumhurbaşkanın'dan altın sahiplerine çağrı!

Konuşmasında faizlerdeki düşüşün istediklerin noktada olmadığını belirten Erdoğan, "Faizlerdeki düşüşü başaramazsak birçok musibet bizi beklemektedir. Bunu bir defa halletmemiz lazım. Piyasa faizinin yüzde 20 olduğu ülkede yatırımcı yatırım yapabilir mi? Ondan sonra lanetle de karşı karşıya kalırız. Birçok sefil ailelerle de karşı karşıya kalırız. Faiz lobilerinin yaklaşımları ile adım atamayız. Onlarla adım atarsak sadece onları ihya ederiz' dedi.

Bugün açıklanan enflasyon rakamlarına da dikkat çeken Erdoğan, "Enflasyonda hala düşüşü sağlayamıyoruz, yüksek faiz sebebiyle. Bu benim iddiam. Yüksek faiz asla enflasyonu aşağı çekmeyecektir. Bunun kararını öyle veya böyle vermemiz lazım. Doğru orantılıdır, faiz düşerse enflasyon düşer. "Şu anki anlayış ters orantılıdır", hayır ya ters orantılı değil, gördük" ifadelerini kullandı. 

Erdoğan şöyle devam etti: Yılın ilk yarısında iç talepte görülen olumlu seyir ve ihracattan gelen katkı da bizim için önemli. Bölgemizde uzun zamandır süren krizlere rağmen, faaliyet alanlarını sürekli genişleterek bu başarıyı gerçekleştiren ihracatçılarımızı huzurlarınızda tebrik ediyorum. 2018-2020 dönemine ilişkin orta vadeli programın daha cesur hazırlanmasından memnuniyet duydum. Yüzde 5.5'luk büyüme hedefi memnuniyet vericidir. Kamu özel işbirliği projelerinin ekonomik faydalarının karşılaştırmasını sadece maliyetle sınırlı tutmamalıyız. Erken tamamlandıkları gerçeğine dikkat etmeliyiz. 

Varlık Fonu'nun henüz istediğimiz bir kapasiteye kavuşmadığı da gerçektir. Varlık Fonu'nun büyüme için ihtiyaç duyacağımız yatırımların en önemli destek unsuru haline getirileceğini umuyorum. 

VATANDAŞA 'ALTIN' ÇAĞRISI
Altın tahvili ve altında dayalı kira sertifikası uygulamasını çok değerli buluyorum. Yastığın altında veya kolunuzdaki altınlar bize bir şey kazandırmaz. Ekonomimize kazandırılmasına imkan sağlayacağına inanıyorum. Aynı zamanda o altın sahiplerine de değerlendirme noktasına çok şeyler kazandıracağına inanıyorum. Vatandaşlarımızı ülkenin gelişmesine katkı sağlamasına davet ediyorum. 

Yorumlar (1)
Haydar 4 yıl önce
Yastık altındakilerle borç kapanmaz.Bu ülkeyi düze çıkacaksa sadece Milli Ekonomi modeli ile düze çıkar.Rusya2005'den itibaren Milli Ekonomi modeli ile abad oldu.Biz hala çöplüğe gömülmüş kapitalizm ile hergün biraz daha batıyoruz.Bugün Mtv diye başlayan zamlarin ardı arkası kesilmeyecek.Gerçi vergisini bile ödeyemeyen bir halka bu niye yapılır ki.artık sökük dikiş tutmuyor.ne yapılsa nafile.Tek ÇÖZÜM Milli Ekonomi modelidir.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 17 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49