Bakan Selçuk: "Okul müdürlüğü sınavı Nisan ayında yapılacak"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yönetici atama sınavına ilişkin olarak geçen hafta bir yönetmelik değişikliği yaptıklarına vurgu yaparak, yönetici atama sınavının Nisan ayında yapılacağını açıkladı.

GÜNCEL 20.01.2019, 12:23
Bakan Selçuk: "Okul müdürlüğü sınavı Nisan ayında yapılacak"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi'nde programında konuştu. Program Ankara Sıhhiye'de bulunan ve Bakan Ziya Selçuk'un da öğrenim gördüğü Ankara Atatürk Lisesi Müzesinde yapıldı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yönetici atama sınavına ilişkin olarak geçen hafta bir yönetmelik değişikliği yaptıklarına vurgu yaparak

"Nisan ayında bir yöneticilik sınavı yapılacak. Bu güzel ve nitelikli bir sınav olacak. ÖSYM tarafından geçerkleştirilecek" dedi.

Bakan Selçuk, programda sık sık öğretmen ve yönetici eğitimine vurgu yaptı. ABD ve Kanada'daki, belirli bir süre geçtikten sonra, diplomanın çok fazla önemli olmayan uygulamasına atıfta bulundu.

Yorumlar (3)
orhan 2 yıl önce
Ne yapalım sayın bakan 50 yaşıma yaklaştım.Öğretmenliğe devam etmek için bir fakülte daha mı bitireyim.Simitçi benden fazla kazanıyor ben geçim derdindeyim.Sen bana diploma bayatladı diyorsun.
ayse 2 yıl önce
Sınavla alınmalı tüm okul müdürleri çok güzel bir uygulama.
Sabbah 2 yıl önce
Iyi de kardeş önceki sınavla müdürlük görevini kazananları niye görevden aldınız
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 14 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49