banner1905
23 Kasım 2016 Çarşamba 18:45
HER DEVİRDE YÖN DEĞİŞTİREN AMA RENGİ HEP SARI KALAN SENDİKALARA CEVAP!

Kamu görevlilerinin kazanılmış haklarını sermaye yaparak her pazarlıktan memurlarımız ve öğretmenlerimiz adına yeni bir kayıpla çıkan ama hâlâ utanmadan, sıkılmadan kendisini sendika olarak adlandıran bir oluşumun yüzsüz yöneticileri, Genel Başkanımızın kendilerine yönelttiği sendikal eleştirilere, çapları ile orantılı bir cevap vermeye çalışmışlar.

“Cevap vermeye çalışmışlar” diyoruz çünkü aslında bu bir cevaptan çok, kendi iç dünyalarının karanlıklarında kaybolmuş, ilkesiz ve kişiliksiz bir yaşamın getirdiği hezeyanlar ile tir tir titreyen, yalandan başka bir şey üretemeyen, haysiyet yoksunu bir grubun; Genel Başkanımıza, sendikalarımıza ve konfederasyonumuza yönelik asılsız iftira ve hakaret içeren bir zırvasından ibarettir.    

Sendikacılık adına söyleyecek sözleri olmayan, döneme göre pozisyon almaktan, devire göre tavır takınmaktan, tükürdüğünü yalamaktan, söylediğinden dönmekten yönlerini kaybetmiş bu pervanelerin, Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen’e ilkeli duruş önermeleri, ne hazin bir durumdur.

Bukalemunları bile kıskandıracak derecede ortama uymayı başaran, 12 Eylül’de, 28 Şubat’ta postal yalayıp, deliklerinde gizlenen, uygun ortamı bulunca demokrasi havarisi kesilen bu zevatın, Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen gibi her dönemde haksızlığın, zulmün ve adaletsizliğin karşısında duvar olmuş, darbelerin ve demokrasi dışı girişimlerin en ağır yükünü omuzlamış, Türkiye’de memur sendikacılığının yerleşmesi için 1980 sonrasında her türlü bedeli ödemiş kuruluşlara darbeci yaftası yapıştırmaya kalkması, nasıl bir zihniyetin ürünüdür?  
Elbette ki, muktedir önünde eğilmekten bel fıtığı olmuş bu dalkavukların, bellerini doğrultup haksızlık karşısında dik durmasını, başlarını kaldırıp gerçekleri görmesini bekleyemeyiz. Tehditle, baskıyla, şantajla kamu görevlilerini ekmekleri ile vicdanları arasında tercih yapmaya zorlayanların, memurlarımızın sorunlarına eğilecek ferasetleri de olamaz.   

Biz, bu kimselerden çaplarına fersah fersah büyük gelecek bu erdemleri göstermesini bekleme haksızlığını da yapmayacağız ama her gün yön değiştiren bu fırıldaklar, hangi kafa ile Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen’e darbeci, vesayetçi, kumpasçı, memurların haklarını savunamayan bir sivil toplum örgütü nitelemesini yakıştırıyor, onu anlayamıyoruz.     

Genel başkanı, “Bütün memurlar sözleşmeli statüye geçirilmelidir” diyen bir sendika;

Genel başkanı, “Dünyayı geziyorum, birçok ülkenin devlet yöneticilerinin çocuklarının Türk okullarında okuduğunu görüyorum. Ülkemizin dilini, kültürünü, değerlerini anlatan muhteşem hizmetler yürütülüyor. Geçen yıl 83 ülkeydi, bu sene 100 ülke çocuklarının katılımıyla Türkçe Olimpiyatları gerçekleşecek. Biz İngilizce öğrenmek için can atarken, onlar Türkçeyi dünyaya öğretiyorlar. Türkülerimizi, şarkılarımızı ve folklorumuzu yabancı ülke çocuklarının ağzından dünyaya tanıtıyorlar. Bu hizmetler ancak alkışlanır. Sayın yavru muhalefet partisi genel başkanına çağrımız; 'bu hizmetlerin durdurulmasını istemek yerine, gölge etme başka ihsan istemeyiz' diyoruz." diyen bir sendika;

Genel başkanı, “Dinsiz Anayasa” isteyen bir sendika;

Genel başkanı, her gün, beş vakit, kırk kere vecd ile okuduğumuz Fatiha için “Her gün Fatiha’yı bile okutsanız tiksinirsiniz.” diyen bir sendika;

Genel başkanı, terörist başının salıverilmesi, bebek katillerinin affedilmesi, Türkiye’nin federatif bir yapıya dönüşmesi yolunda rapor hazırlayan akiller heyetine dâhil olan bir sendika;

Genel başkanı, önce “Ergenekon’la kirler deşifre oluyor.” diyen, sonra “Ergenekon bir kumpastı” diyen bir sendika;   

Genel başkanı, “Açılımı hayvanlar bile anladı ama bazıları anlamadı.” diyerek, bu vatan uğruna hayatlarını hiçe sayan gazilerimiz ve şehitlerimiz başta olmak üzere, eli kanlı teröristlerle pazarlık yapılmasına karşı çıkan milletimize hakaret etme cüreti gösteren bir sendika;

Siyasi iktidarın etekleri altına saklanan, sahiplerini kızdırma korkusuyla, toplu sözleşmelerde taleplerini dile getirmekten dahi aciz kalan bir sendika;

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’na hükümetin teklifini kabul eden akademisyen temsilcisi gönderen sendika;

2014 yılında enflasyon farkı hakkının tamamını, 2015 yılında ise memur maaşının %1,8’ini iktidara peşkeş çeken sendika;

4/C’li çalışanların mahkeme yoluyla aldığı 650 liralık ek ödemeyi toplu sözleşme ile 150 liraya düşürten sendika;

Hakları için yollara düşen, sözleşmeli mesai arkadaşlarına kadro verilmesi, iş güvencelerinin ellerinden alınmaması için bir günlük iş bırakma hakkını kullanan memurlarımızı idareye gammazlayan, bu yolla siyasete yaranarak menfaat sağlamaya çalışan, grev kırıcı bir sendika;

Toplu sözleşmede karar altına alınan konuları dahi dile getirmekten aciz, imzasına dahi sahip çıkacak cesaretten mahrum bir sendika Türk Eğitim-Sen’e ve Türkiye Kamu-Sen’e dil uzatamaz.  

Yalancılığın ötesine geçmiş, ar damarı çatlamış, yüzsüzlükte seviye atlamış sendikacılığın gayri meşru çocukları, bize erdem ve değerlerden bahsedemez.

Biz, bu ülkenin temellerindeki sessiz kahramanların temsilcisiyiz.

Biz, bu vatan için sayısız şehit vermiş bir davanın neferleriyiz. Şehit vermenin, yas tutmanın, vatana, devlete, millete ve değerlere sahip çıkmanın ne demek olduğunu onlardan öğrenecek değiliz. Bu vatan için canını veren, kanını döken her birey bizim öz kardeşimiz, ciğer paremizdir.  

Biz, bu kendini bilmezler gibi 15 Temmuz’da şehit olan 2 kahraman kardeşimizi, diğer şehitlerden ayırıp “Senin şehidin, benim şehidim” kavgası güdecek ve böylesine hassas bir dönemde, bu milletin temellerine, şehitler üzerinden bile nifak tohumu ekmekte beis görmeyecek tıynette de değiliz.

Kaldı ki, fırsatçı yaklaşımlarla, her türlü ahlaki değeri ayaklar altına alıp, her fırsatta 15 Temmuz’da şehit olan üyelerini öne sürüp, vatan, millet ve devlet uğruna can veren şehitlerimiz üzerinden siyasi, sendikal ve kişisel menfaat devşirmeye kalkışacak kadar alçak oğlu alçak da değiliz.   

“En iyi ne bilirsin? diye sormuşlar alime; “Haddimi bilirim” demiş.    

Her devirde yön değiştiren, söz değiştiren, ilke değiştiren ama sendikacılıkta rengi sarıdan öteye gidemeyen bu zevata, “Eğer gerçekten bir erdeminiz varsa önce haddinizi bilin” diyoruz.

Haddini aşanlara, haksızlık karşısında susan dilsiz şeytanlara, her devrin adamlarına Necip Fazıl’ın “Sana alçak diyemem, çünkü alçaklık da seviye belirtir, sen çukursun, çukur!” sözünden başka bir niteleme yakışmamaktadır.

Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi   

 

Son Güncelleme: 23.11.2016 19:23
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Eren 2016-11-23 19:55:03

Türk eğitimsenli değilim ama yaptıkları anket çalışması takdire şayan. En azından birileri gilbi yalaka ve yalancı değiller. Gerçekler neden yalçını rahatsız ediyor.

Avatar
Demir 2016-11-23 20:01:03

Altına imzamı atıyorum, bu kadar güzel anlatılabilirdi.İsmail Koncuk iyi ki varsın.

Avatar
Veysel 2016-11-23 22:01:16

Ooooooo bu nedir yaw? Fena giydirmisler....

Avatar
hakki 2016-11-23 19:50:55

Bu ülkenin eğitim sorununun tek musebbibi EBS sendikasidir.Camiayi bölüp parçaladilar.Cumhurbaşkanımız lütfen bu sendikaya dur diyiniz.içten içe öğretmenler birbirine düşman oldu.

Avatar
Yarin istifa ediyorum, bilginize. 2016-11-23 22:20:14

2015 toplu sözleşmesine genel olarak baktığımızda çok onemli kazanımları göremeyen ve ufak tefek şeyleri eleştirerek bundan medet umacak kadar küçülen sendikam TES' ten yarın istifa ediyorum. İnşAllah bu istifadan ders alınır.

Misafir Avatar
Et istifa formunuda paylaş 2016-11-24 23:50:18 @Yarin istifa ediyorum, bilginize.

Her devirde kandırılan dönüp dönüp fırıldak olan düşünemeyen yanlızca biat eden az gelişmiş beyinli yaratıklar..Ben TES liyim diye yazınca bizde kandık...Herkesi sizin gibi sanmayın...Sizinle aynı ortamda olmak aynı havayı tenefüs etmek bile Şanlı şerefli TES lilere zulumdür..Dün FETÖ yü yalıyordunuz yarin kimi yalayacağınızı siz bile bilmiyorsunuz..Sahibinin attığı kemiğin peşinde koşan o kemiğin harammı helalmi olduğunu bile sorgulayamayacak kadar boşsunuz çukursunuz...Az bir imanınız olsa bunun hesabını önce bu dünyada sonra ahirette vereceğinizi bilirdiniz..Neredeyse her ilde üç beş ilçe temsilcisini il yöneticisini fetö alakasından kodese gönderen camianın TES i suçlaması cevap vermeye bile değmez ama ..Anlayamazsınız yinede biz vazifemizi yapalım kodesteki fetöcü işbirlikcilerini çıkart ondan sonra konuş

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
sancar 2016-11-24 18:49:18 @Yarin istifa ediyorum, bilginize.

etmezsen ş ........sin..tabi üyeysen..

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
kayserili 2016-11-24 17:34:58 @Yarin istifa ediyorum, bilginize.

adını ve soyadını yaz hangi sendikadasın görelim. Yazıyı okursan geçmişteki kıvırmaları çok iyi anlatıyor. etmezsen senden seviyesizi yok

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
sancar 2016-11-24 17:32:10 @Yarin istifa ediyorum, bilginize.

sen tes li değilsin zavallı badem..

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ATAKAN 2016-11-24 16:55:14 @Yarin istifa ediyorum, bilginize.

İYİ Kİ TÜRK EĞİTİM - SENLİYİM. GENEL BAŞKANIMIZDA ADAM GİBİ ADAMDIR. ERBAKANIN DEDİĞİ GİBİ SİZİ GİDİ FETÖCÜLER SİZİ. ebs (EĞİTİM ÇALIŞANIN DÜŞMANI, KOLTUK MAKAM MERAKLISI SARI SENDİKA) HADİ ORDAN ALİ HADİ GİT YANDAŞLIĞINI YAP

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Yarin istifa ediyorum, bilginize. 2016-11-24 16:13:10 @Yarin istifa ediyorum, bilginize.

Yarın istifa ediyorum demişsin EĞİTİM BİR-SEN li olupta kendini TÜRK EĞİTİM-SEN li göstererek yorum yaptığını sanan zavallı. Fettoş ve göttoş tayfasının EĞİTİM BİR-SEN içindeki yavşak nesli iki yüzlülük yaparak kendini gizleyerek yorum yaparak. TÜRK EĞİTİM-SENE zarar veremezsin. TÜRK EĞİTİM-SEN li olmak şereftir şereften taviz olmaz, şeref terk edilmez.

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
ebs li tetikçi 2016-11-24 02:02:52 @Yarin istifa ediyorum, bilginize.

sen de tes üyesi isen bende senin gibi olayım:))) sende trollerdene birisin. defol git

Beğenmedim! (0)
Avatar
KOMİX 2016-11-23 19:42:26

BU ARADA; son dönemde, her ne olursa olsun, isterse biz solculara düşman olsun, Türk-Eğitim Sen'i ilkeli ve onurlu duruşundan dolayı, adam gibi özlük hakkı mücadelesinden dolayı tebrik ediyorum...adam gibi adamlık yaptılar. zamanında kafa göz yardıkları solculara bile; yeri geldi sahip çıktı taviz vermediler.. Helal OLsun

Avatar
TES' liydim. 2016-11-23 22:12:23

Yıllardan beri TES liydim. Sendikacılık adına şimdiye kadar çok birşey görmedim. Ama takip ediyorum Ali Yalcin göreve gelelden beri bu işin hakkını dürüst bir şekilde veriyor. 2015 toplu sözleşmesindeki kazanimlara rağmen tes yetkililerinin çıkıp en küçük ayrintilardan medet umar hale gelmesini doğru bulmadigimdan geçen yıl istifa ettim ve EBS ye geçtim. Bana dönek diyenler oldu. Umrumda değil. Ben çalışanın her zaman yanındayım.

Misafir Avatar
kayserili 2016-11-24 17:36:23 @TES' liydim.

Memurlar adına ne aldılar? Verileni ben aldım demek ayrı. Dün övdüklerine bugün söven bir gruba geçmişsin sizede o yakışırrrrrrr

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
sancar 2016-11-24 17:32:44 @TES' liydim.

diyenler doğru demiş,sen öylesin..

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Tamer 2016-11-24 09:48:13 @TES' liydim.

Yalandan kim ölmüş, üye numaranı ve adını da yaz soytarı.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Ozeleştiri 2016-11-23 21:59:24

Sayın koncugun artık bizi yeterince temsil edemediğini düşünüyorum. Başkalarıyla uğraşmak bize bir fayda getirmeyecektir. Kendi çalışmalarımıza bakmamız lazım. Biz neler yapıyoruz bi sorgulamamız gerekir.

Misafir Avatar
sancar 2016-11-24 17:33:38 @Ozeleştiri

tesliymiş gibi davranan ebs liler,bırakın bu ucuz işleri,sizi herkes biliyor..

Beğenmedim! (0)

banner1915

banner1927