42 yıllık öğretmenlerini böyle uğurladılar.

42 yıllık meslek hayatını bitirerek emekliye ayrılan öğretmen Erdoğan Aytan, öğrencileri tarafından hazırlanan hoş bir sürprizle karşılaştı.Aracının ön camı ve kaputuna, öğretmenleriyle ilgili duygu ve düşüncelerini yazdıkları kağıtlar yapıştıran gençlerin bu davranışı karşısında duygulanan Aytan, okulda 1979 yılının mart ayında göreve başladığını söyledi.

MEMURLAR 13.02.2019, 13:41
42 yıllık öğretmenlerini böyle uğurladılar.

Okulun 12/A sınıfı öğrencileri, muhasebe ve finansman öğretmeni Erdoğan Aytan'dan, emeklilik dilekçesini vermek üzere binaya girdiği sırada, "malzeme alacaklarını" söyleyerek otomobilinin anahtarını istedi.

Aracın ön camı ve kaputuna, öğretmenleriyle ilgili duygu ve düşüncelerini yazdıkları kağıtlar yapıştıran gençler, daha sonra otomobili streç filmle kapladı. Bir süre sonra okuldan çıkan Aytan, bu sürpriz karşısında duygulandı. Öğrenciler tarafından omuzlara alınan Aytan, daha sonra gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Erdoğan Aytan, okulda 1979 yılının mart ayında göreve başladığını söyledi.

O tarihten bu yana pek çok müdür değiştiğini, yüzlerce öğretmen arkadaşıyla çalıştığını belirten Aytan, "Ben hep demirbaş kaldım. Benim de 40 yılım bu okulda geçti." dedi.

Öğrencilerinin, otomobilinin anahtarını isteyince bir şeyler hissettiğini ama anlam veremediğini vurgulayan Aytan, şöyle devam etti: "Bana illa 'Dışarı çıkmayacaksın' dediler. Bir süre sonra çıkınca çok şaşırdım. Hepsini çocuğum gibi seviyorum. Arabamın üstüne yazdıkları yazıların hepsini daha okuyamadım. Bundan sonra artık ikinci baharımızı, emekliliğimizi yaşayacağız. Ben zaten hayatla barışık bir insanım. Bu yaşıma bakmayın, çocuklarla arkadaş gibiyim. Onlar benim hem çocuğum hem kardeşim, her şeyim." diye konuştu.

"Unutulmaz bir hatıra olarak kalacağından eminiz"

12/A sınıfı öğrencilerinden Mücahit Turgut da sürprizi nasıl hazırladıklarını anlattı.

Arkadaşlarıyla konuşurken streç film fikrinin ortaya çıktığını aktaran Turgut, "Unutulmaz bir hatıra olarak kalacağından eminiz." değerlendirmesinde bulundu.

Aynı sınıfın öğrencilerinden Talip Çetin ise Aytan'dan 3 yıl ders aldıklarını belirterek, "9. sınıfı, bölüm seçemediğimiz için Erdoğan Hocam ile ayrı okuduk. 3 yıldan beri beraberiz, sağ olsun bize bir ağabey, bir baba gibi oldu. Arabasına, 'Emeklilik yaşınız kutlu olsun', 'Bu saatten sonra paranızı bol bol harcayın' gibi sözler yazdık." diye konuştu.


Ayakkabıda Güzel Fırsat:

Yorumlar (2)
klavuz 1 yıl önce
hocamıza Allah sağlık,mutluluk ve esenlikler nasip etsin. Ne mutlu böylesine bir SÜRPRİZ ile emekliye ayrılmak.
murat sarıkaya 1 yıl önce
İlk atandığım okul vay be eski günlere gittim.
10°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Öğretmenlerin derse önlükle girmesi hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Namaz Vakti 04 Nisan 2020
İmsak 05:07
Güneş 06:35
Öğle 13:12
İkindi 16:48
Akşam 19:39
Yatsı 21:01