20 Kasım 2017 Pazartesi 17:45
Öğretmenlere Bir Maaş İkramiye Talebi Mecliste!

Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Saygılarımla.  

Vecdi Gündoğdu Kırklareli Milletvekili  

Eğitim sistemi içerisindeki temel sorunlarını çözen ülkeler; kültür, sanat, bilim, teknoloji, ve ekonomik alanlarda kalkınmış ve ilerlemiştir. Akıl ve bilimden uzaklaşarak, çağdaş eğitim modellerini yaşama geçiremeyen toplumlar ise bağımsızlık, özgürlük ve ekonomik mücadelelerinde her zaman geride kalmaya mahkûmdurlar. Kalkınmanın ve çağdaşlaşmanın temel şartı eğitim ve öğretimdir. Eğitim ve öğretimin temel taşı ise gelecek nesilleri emanet ettiğimiz eğitim emekçilerimiz, öğretmenlerimizdir.

Öğretmenlerimiz; insanları eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, eğitim kurumlarında çocuk ve gençlerin eğitim ve öğretimlerine rehberlik eden, yön veren ve yaşama hazırlayan kimsedir. Çağdaş medeniyet düzeyine ulaşmanın, refah düzeyi yüksek, mutlu ve özgür bireylerin yaşadığı bir toplum yaratmanın yolu, öğretmenlik mesleğini her bakımdan donanımlı ve çekici hale getirmek, kaliteli öğretmen yetiştirilmesi için her türlü ortam ve imkânı sağlamaktır.

Bu doğrultuda;

1-Eğitim ve öğretimin temel taşı olan öğretmenlerimizin ekonomik olarak rahatlamalarını sağlamak, mesleğin saygınlığını artırmak ve yaşam standartlarını yükseltmek için öğretim hizmetleri sınıfına dahil olup ve fiili olarak öğretmenlik mesleğini yapanlara, her yılın 24 Kasım tarihinde, o yılın kasım ayı maaşı oranında Öğretmenler Günü İkramiyesi ödenmesi için çalışmanız var mıdır?

2- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa ek bir madde eklenerek eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfında hizmet eden öğretmenlerimizin Ek Göstergelerinin yükseltilmesi konusunda çalışmalarınız var mıdır, varsa neler yapılmaktadır, yoksa neden böyle bir çalışma yapılmıyor?

3-Öğretmenlerimizin yaşam standartlarını yükseltmek ve toplumda saygınlığını artırmak ve özgür bir şekilde modern çalışma ortamlarında hizmet etmesini sağlayacak neler yapacaksınız?

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Zıkkımın Kökü 2017-11-20 17:54:39

Kabul edenler etmeyenler, red edilmiştir. Sıradaki..

Avatar
Huseyin 2017-11-20 18:40:26

Eğitim mutfağında çalışanlar ne kadar maddi olarak mutlu olursa çıkan yemeklerde o kadar leziz olur. Biz çalışanları mutlu edelim sonra isteklerimizi gönül rahatlığı ile isteyelim.tüm fedakarlığı öğretmenlerimizden beklemeyelim.biraz iş veren olarak sizler fedakarlık yapın.96 yıldır bütün yük öğretmenlerin sırtında her zaman onlardan istendi fedakarlık.

Avatar
Hüseyin kara 2017-11-20 20:30:45

Olmayacağı belli

Avatar
gülesim geldi:)) 2017-11-20 20:55:54

her sene aynı hikaye ..

Avatar
Öğretmen 2017-11-20 21:03:41

Cumaya yetişirmi acaba'!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
müdür 2017-11-20 18:05:04

1 maaş deyince kasım ayında alınan maaşın tamamı değil bordroda maaş diye gösterilen kadar anlaşılmalı.

Avatar
Öğretmen 2017-11-20 19:20:05

Vekilimiz Vecdi Bey'i bu teşebbüsünden dolayı tebrik ediyorum. Gereğinin yapılması ümidiyle...

Avatar
Sade vatandaş 2017-11-20 20:22:49

Neden Millet Vekilinin partisini yazmıyorsunuz.