14 Ocak 2018 Pazar 14:48
Erdoğan'dan KİT'lere kadro açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Tokat İl Kongresi'ne katılmak için Tokat'a gitti. Cumhurbaşkanı Kongrenin yapıldığı salonun dışındaki vatandaşlara hitap etti.

Cumhurbaşkanı konuşmasında:

Aynı güne iki kongre. Dün, Elazığ'daydık, sonra Bingöl'e geçtik. Oralarda da muhteşem kongreler yaptık. Sizlere selamları var. Kamu İktisadi Teşebbüslerin (KİT) de kadroları, nasıl çalışıyorsa oralar da aynı sistem olacak. Belediye İktisadi Teşebbüslerdekiler (BİT) de aynen. Biz aradan komisyoncuları kaldırdık.

Son Güncelleme: 14.01.2018 15:03
Anahtar Kelimeler:
Erdoğan
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Abdullah 2018-01-14 21:25:32

10 Hizmet sınıfından tek ek gösterge alamayan yardımcı hizmetler sınıfı memurlarını unutmayalım. Ek Göstergenin eğitim durumuna göre verilmesi gerekmektedir. Yüksekokul,fakülte ve yüksek lisans mezunu yardımcı hizmetler sınıfı çalışanı da genel idare hizmetleri sınıfına alınmasıyla yıllardır çözümlenemeyen konunun çözümleneceği inancındayız.

Avatar
Halil 2018-01-14 21:28:37

Yardımcı Hizmetler Sınıfının tümden kaldırılması ve bu sınıfta çeşitli unvanlarda görev yapan personelin kurumlarında Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil Memur unvanlı kadrolara atanması suretiyle, bu hizmet sınıfının varlığından kaynaklı sorunlar da ortadan kalkacaktır.

Avatar
Dursun 2018-01-14 21:29:27

Bazı kurumlarda Yardımcı Hizmetler Sınıfı personeli evrak işlerinde çalıştırılmakta, kurumların bazılarında ise; çaycılık, garsonluk, paspas çekme, bahçe düzenlemesi yapma, komple daire temizliği yapma, demirbaş eşya taşıma ve kalorifer yakma (hafta sonu dahil) gibi işlerde çalıştırılmaktadır. Kurumlarda lise mezunu hizmetliler evrak işlerinde çalıştırılırken, fakülte mezunu hizmetliye çaycılık, garsonluk, bahçe düzenlemesi, paspas çekme, komple daire temizliği ve kalorifer yakma gibi görevler verilmektedir. Bu durum anayasanın eşitlik ilkesini bozmakta, aynı zamanda memurlar arasında ayrımcılık yaratmaktadır. Bu durum toplumun devletimize olan güvenini sarsmaktadır. Bu tür kişisel çıkarları önlemek için yardımcı hizmetler sınıfındaki memurların genel idare hizmetleri sınıfına alınması, temizlik işlerinin ise halen gerçekleştirilen ihale ile hizmet alım personeline yaptırılması gerekmektedir.

Avatar
HİZMETLİ 2018-01-14 21:30:16

Kurumların bazılarında düzenli olarak Görevde Yükselme Sınavı yapılmasına rağmen bazı kurumlarda Görevde Yükselme Sınavı yapılmamaktadır. Bundan dolayı Kurumunda Görevde Yükselme Sınavı yapılmayan fakülte mezunu hizmetli mağduriyet yaşamaktadır. Kurumumuzda aşağılanmaktan sıkıldık, amirinin özel işlerini yaparsın, hafta sonu dahil kaloriferini yakarsın, amirine haklı olarak en ufak itirazda bulundun mu ceza alırsın. Lütfen! Bizim için bir şeyler yapın ve insan olduğumuzu hatırlattırın. 1965 tarihinden itibaren noktasına, virgülüne dokunulmayan, ek göstergesi olmayan tek sınıfız. Artık yardımcı hizmetler sınıfı çalışanları olarak başı dik gezmek ve saygı görmek istiyoruz. Yaşamış olduğu adaletsizlik ve mağduriyetten dolayı birçok fakülte mezunu hizmetlilere hak etmiş olduğu kadro olan Genel İdare Hizmetleri Sınıfına geçiş hakkı verilmeyince psikolojisi bozulmuştur.

Avatar
YARDIMCI HİZMETLER 2018-01-14 21:31:30

Yardımcı hizmetler sınıfında çalışan bekçi, itfaiyeci ve 4B'li çalışanlarımızın mağduriyetleri mevcut kanunlarımıza ek madde konulmak suretiyle giderilmiştir. Şimdi aynı hassasiyeti kendilerini yetiştirmiş ve vasıflandırmış yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarına da yapmak adalet ve hakkaniyet ölçüsü yanında vicdani bir sorumluluktur. Bu çalışan kamu görevlilerimizin beklentisi aslında hükümetinizin 2005 yılında toplu sözleşme sürecinde daha önce verdiği söze de dayanmaktadır. Oysa bu sınıf çalışanlarının mağduriyetlerini gidermek ilgili kanun maddesine bir ek yapmakla düzeltilebilecektir. Bunun birçok örneği, hükümetiniz tarafından uygulamaya konulmuştur.

Avatar
HADEME-KAPICI-ODACI-HİZMETLİ 2018-01-14 21:32:38

Yüksek okul, fakülte ve yüksek lisans mezunu olan, donanımlı, bilgisayar sertifikası olmasına rağmen yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan personele sahip çıkmanızı ve yardımcı hizmetler sınıfındaki personelin (eğitim şartları tutanlar) bir defaya mahsus genel idare hizmetleri sınıfına geçirilerek verimin arttırılmasını talep etmekteyiz.
Yardımcı hizmetler sınıfında mağduriyet yaşayan personelin sorunlarına ehemmiyet verip, taleplerimizin geri çevrilmeyeceği inancındayız.

Avatar
taşeron 2018-01-14 23:32:57

sayın cumhur reisim ya okullarda çalışan 10 yıllık taşeron işçilere nasıl olurda geçici işçi stadüsü yakıştırıonuz sayın CUMHUR REİSİM bizlere 12 ay sözleşme yapilio ama 10 çalışıyoz ve bu ik ay hiç bir haktan yararlanamıoz işsizlik parası alamıoz diyolar sizin çıkışlar askıya alınıo bizim suçumuz ne