Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci:Sendikalardan oluşan paralel yapıya müsaade etmeyeceğiz

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "Hakkaniyetli bir sistem oluşturma zorunluluğumuz var. Devletin içinde, kamunun içinde sendikalardan oluşan paralel bir yapıya asla müsaade etmeyeceğiz." dedi.

SENDİKA 26.01.2019, 14:48 26.01.2019, 14:49
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci:Sendikalardan oluşan paralel yapıya müsaade etmeyeceğiz

Kahveci, Türk Sağlık-Sen Samsun Şubesinin ev sahipliğinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Salonu'nda düzenlenen toplantıda, devletin kurumlarına yapılan müdür atamalarının ehil insanlardan oluşması gerektiğini söyledi.

Kamuda ehil ve liyakatla adaleti öne çıkaracak yönetici atama usul ve esaslarını hükümet yetkilileriyle birlikte yapabileceklerini anlatan Kahveci, "Artık, 'Senin adamın, benim adamım, senin sendikan, benim sendikam' davasının önüne geçelim. Türkiye bunu taşıyabilecek süreçte değil. İşte 2016'da yaşadığımız hain darbe girişimi var. Bu adamlar devletin bütün imkanlarını nasıl ele geçirdiler. Sonra geldiler, devletimizin, milletimizin, ülkemizin geleceğine kastettiler. Öyleyse bizim hakkaniyetli bir sistem oluşturma zorunluluğumuz var. Devletin içinde, kamunun içinde sendikalardan oluşan paralel bir yapıya asla müsaade etmeyeceğiz." diye konuştu.

Bilgiyi ve tecrübeyi öne çıkartacak bir sisteme ihtiyaç duyulduğuna işaret eden Kahveci, "Eğer böyle yapmazsak çalışanın umutlarını tüketmiş oluruz. Çalışan insanlar kendi bilgi, beceri ve birikimiyle yönetici olma şansını görmezse motivasyonları düşer. Biz 21. yüzyılın Türkiye'sini hedeflere taşıyacaksak, devletteki yapılanmayı sağlıklı bir düzene oturtmamız lazım. Hiçbir unsurun devletin içerisinde güç oluşturmasına asla müsaade etmemeliyiz." değerlendirmesinde bulundu.

Kahveci, hükümetten memurlar için ek zam isteğinde bulunduklarını da kaydetti.

Yorumlar (13)
kartal 1 yıl önce
MEB'İ memursen denen paralel yapı yönetiyor gerisi boş laf.
cahil 1 yıl önce
eline sağlık. bu yapı yıllarca kime selam gönderdi, kimlere referans oldu? herkes biliyor ama kimse bu sendikamsı yapıya dokunmuyor nedense.
Erzurum 1 yıl önce
Sen uyu. EBS tum eğitimi avucunun içine almış. Doğru durust yalakalık yapmayan işini yapan memur ne yapsın. Sendıkalı degilse sürünsün. Bu mu adalet.
Yaptıkları yanlarına kar kaldı 1 yıl önce
Kamudaki paralel yapılanmayı ve bunları koruyanları herkes biliyor. Devlet beye anlatın. Reise anlatın. Bence Reise bu konu tam anlatılmamıştır. Anlatılmış olsa Sayın Cumhurbaşkanımız mutlaka müdahale ederdi.
Ceylanx 1 yıl önce
Hıç boşuna Ali Bakanım nederse o,aşil tendonumuzu kestirmezuk
TurgutCan 1 yıl önce
Sayın başkan merak etmeyiniz. Bağlı bulunduğumuz sendikamızı zan altında bırakarak FETÖ gibi hareket ediyorlar demeye getirdiniz. Devletimizin beka derdini sizden daha fazla düşünüyoruz. Atamalarda mükafatın kaldırılması yazılı sistemin getirilmesi teklifini de bizzat veren biziz. Bakan beye yöneticilerin atanması ve geliştirilmesi süreciyle alakalı ilettiğimiz raporu bir zahmet okuyunuz.
Davar Cobanı 1 yıl önce
Cemaatçilere referans olanları ve hala onları koruyan sözde sendikacıları Allah'a havale ediyorum. Bu sendikamsı yapı şımarıklığa devam ettiği sürece ne Yenikapı Ruhu yaşar nede ittifak tabana yansır. Bunları söylemek zorundayım. Takdir büyüklerimizindir.
OSMAN 1 yıl önce
Türk Eğitim Sen ilçe başkanı 2002 yılında benim sendikaya geç seni idareci yapalım derken neredeydin.Senin sözün geçse bu lafları eder miydin merak ediyorum.
Hakan kurt 1 yıl önce
Şayın başkan sanki kuyruk acısını çıkartır gibi konuşmuş.devletin beka derdi varken belki siz keyif çatıyordunuz.Akıl vermeyin boşuna.Devletini milletini sevenlere akıl verilmez.Sayın editör yorumlarımı yayınlamak zorunuza gidiyor galiba.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Öğretmenlerin derse önlükle girmesi hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Namaz Vakti 03 Nisan 2020
İmsak 05:09
Güneş 06:37
Öğle 13:12
İkindi 16:47
Akşam 19:38
Yatsı 21:00