Son dakika haberine göre; Meteoroloji tarafından yeni hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Yayımlanan rapora göre birçok il için sarı kodlu uyarı bulunuyor. Pazartesi gününden itibaren ise hava sıcaklıklarının artarak mevsim normalleri civarına çıkacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz, (Sivas hariç) İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Afyonkarahisar, Kütahya, Isparta, Malatya, Erzurum, Ağrı, Iğdır ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Marmara’nın kuzeyi, Doğu Akdeniz, Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’nun batısında yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların, Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Adıyaman çevreleri ile Adana ve Hatay’ın kıyı kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


UVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Adıyaman çevreleri ile Adana ve Hatay’ın kıyı kesimlerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, kıyı kesimlerde yıldırım ve dolu yağışı, yüksek kesimlerde buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarda çığ riski olmasından dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


SARI KODLU UYARI

Son dakika: Yeni hava durumu raporu belli oldu Birçok kente sarı kodlu uyarı
Meteoroloji cumartesi için birçok ile sarı kodlu uyarı verdi. Uyarı verilen iller şöyle; Adana, Ağrı, Bingöl, Diyarbakır, Erzincan, Gaziantep, Gümüşhane, Kars, Kahramanmaraş, Rize, Trabzon, Van, Ardahan, Osmaniye, Adıyaman, Artvin, Bitlis, Elazığ, Erzurum, Giresun, Hatay, Malatya, Muş, Siirt, Tunceli, Bayburt ve Iğdır.

MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar, yağış alan diğer yerlerde yağmur şeklinde olması bekleniyor.

ÇANAKKALE 4°C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL 4°C, 10°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

KIRKLARELİ 2°C, 15°C
Çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yağmurlu

KOCAELİ 4°C, 10°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

EGE
Parçalı ve çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR 0°C, 7°C
Çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde hafif kar yağışlı

DENİZLİ 6°C, 15°C
Parçalı bulutlu

İZMİR 7°C, 18°C
Parçalı bulutlu

MANİSA 6°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu

AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile Isparta çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Isparta çevreleri ile öğle saatlerinde Doğu Akdeniz'in iç ve yüksek kesimlerinde (1000 m ve üzeri) karla karışık yağmur ve kar, yağış alan diğer yerlerde sağanak yağış şeklinde görülmesi, öğle saatlerinde Osmaniye ve Kahramanmaraş çevreleri ile Adana ve Hatay’ın kıyı kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.


ADANA 6°C, 17°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı, kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA 8°C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu

HATAY 7°C, 17°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı, kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor.

ISPARTA 2°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

İÇ ANADOLU
Çok bulutlu, (Sivas hariç) bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İşçi hayatını kaybetti, çalışanlar sağlık ekiplerine saldırdı İşçi hayatını kaybetti, çalışanlar sağlık ekiplerine saldırdı

ANKARA 0°C, 6°C
Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı ve hafif kar yağışlı, zamanla karla karışık yağmurlu


ESKİŞEHİR -1°C, 6°C
Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren hafif kar yağışlı

KAYSERİ -2°C, 4°C
Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı, zamanla karla karışık yağmurlu

KONYA 0°C, 7°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

BATI KARADENİZ
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU -2°C, 6°C
Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı

DÜZCE 3°C, 10°C
Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

KASTAMONU -2°C, 5°C
Çok bulutlu, kıyıları yağmurlu, iç ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur kar yağışlı

ZONGULDAK 4°C, 8°C
Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyılarının yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.


RİZE 3°C, 10°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu

SAMSUN 5°C, 12°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif yağmurlu

TOKAT -1°C, 8°C
Çok bulutlu, gece ve öğle saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu

TRABZON 5°C, 10°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu

DOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, bölgenin güneydoğu kesimleri ile Erzurum, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Malatya çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM -9°C, 3°C
Çok bulutlu, hafif kar yağışlı

KARS -10°C, 0°C
Çok bulutlu

MALATYA 1°C, 11°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif yağmurlu

VAN -4°C, 4°C
Çok bulutlu, kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Siirt çevreleri ile öğle saatlerinde bölgenin batısının yağmur ve sağanak, 1000 m üzeri rakımlı yerlerin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Gaziantep ve Adıyaman çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

DİYARBAKIR -2°C, 12°C
Çok bulutlu

GAZİANTEP 4°C, 12°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinde kuvvetli sağanak yağışlı

SİİRT 1°C, 8°C
Çok bulutlu, yağmurlu

ŞANLIURFA 4°C, 14°C
Çok bulutlu,öğle saatlerinde hafif sağanak yağışlı