Türk tiyatrosunun duayenlerinden Genco Erkal, dün akşam Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde sahnelenen oyun sırasında rahatsızlandı. Erkal'ın yakın arkadaşı Yaşar Ersoy, sanatçının bilincinin açık olduğunu, tedbir amaçlı hastanede yoğun bakımda tutulduğunu ve durumunun espriler yapacak kadar iyi olduğunu söyledi.

KKTC 18’inci Kıbrıs Tiyatro Festivali kapsamında yer alan ‘Şahdamarım’ adlı oyun sırasında rahatsızlık geçiren Genco Erkal’a olayı fark eden müzisyenler yardımcı oldu. Sosyal medyadan paylaşılan görüntülerde 84 yaşındaki sanatçının, çevredekilerin yardımıyla yürüyerek sahneden indiği görüldü.

Tarımsal Destek Ödemeleri Yapılıyor! Tarımsal Destek Ödemeleri Yapılıyor!

Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nin acil servisine götürülen Genco Erkal’ın durumunun iyi olduğu ve gözlem amaçlı olarak koroner yoğun bakım ünitesine yatırıldığı ifade edildi.

SANATÇI, YARIN İSTANBUL’A YOLA ÇIKIYOR 

Erkal’ın yakın arkadaşı Yaşar Ersoy, sanatçının kardiyoloji yoğun bakım ünitesine gözlem amaçlı yatırıldığını belirtti. Ersoy, sanatçının tetkiklerin yapıldığını, değerlerin normal olduğunu ifade etti. Yakın dostu yaptığı açıklamada, Genco Erkal’ın bugün öğleden sonra taburcu edileceğini ve doktorların istirahat tavsiye ettiğini belirtti.

Erkal’ın yarın İstanbul’a yol çıkacağını belirten Yaşar, doktorların seyahat etmesinde bir sakınca olmadığını ifade etti. İstanbul’da Genco Erkal’ın rutin kontrollerinin yapılacağını kaydeden Yaşar Ersoy, KKTC’deki doktorların seferber olduğunu belirterek Erkal’ın espriler yaptığını ifade söyledi.

Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bu akşam büyük bir mutluluk ve heyecanla başladığımız 18. Kıbrıs Tiyatro Festivali’nde büyük usta Genco Erkal’ın oyun sırasında yaşadığı sağlık problemi hepimizi derinden sarstı. Genco Erkal’ın tüm tetkikleri Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılmış olup tedbir amaçlı olarak bu akşam hastanede kalacaktır. Bilinci açık olan hocamızın tüm değerlerinin bir an önce normale dönmesini diliyor ve kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Harmancı, bu akşam sahnelenecek olan oyunun da iptal edildiğini belirtti.

SAĞLIK SORUNLARINDAN BAHSETMİŞTİ


Erkal resmi sosyal medya hesabından 30 Ağustos’ta yaptığı açıklamada “Sağlık sorunlarım nedeniyle altı ay kadar ara verdiğim Bir Delinin Hatıra Defterine Eylül ayının ilk haftasında yeniden başlıyorum, haberiniz olsun. 58’inci yıl” ifadelerini kullanmıştı. DHA