Kıbrıs'ta 28 Ekim'de sahneye çıkan Özcan Deniz. Cumhuriyet'in 100. yılı için marş okumadığı iddiasıyla yuhalanarak, seyirciler tarafından çatal bıçaklarla protesto edilmişti. Bu iddiaların ardından sanatçı  sosyal medya hesabından açıklama yaparak video yayınladı.

Jandarma 29 devlet memuru ve 11 sözleşmeli personel alacak Jandarma 29 devlet memuru ve 11 sözleşmeli personel alacak

Seyircilerin yuhaladığı ve çatal kaşıkları masaya vurarak durumu protesto ettiği görüntüler, sosyal medyada gündem olmuştu.

Suikast dedi.

İddiaların ardından Özcan Deniz Instagram hesabından şu açıklamayı yaptı:

28 Ekim Kıbrıs’taki konserimde Cumhuriyet’imizin 100. yılını kutlamadığım koca bir yalan ve suikasttır. 30 Ekim’de setim başlıyor olmasına rağmen Filistin’de yaşananlardan dolayı karalar içinde sahneye çıkarak bu özel geceyi iptal ettirtmedim. Ömrümde bir kere daha yaşayamayacağım bu özel 100. yıl kutlamasında sahnede olmak ve coşkuyla kutlamak istedim.

Konser kaydı yapılmadığı için görüntülere ulaşamıyorum. Fakat konsere gelen bine yakın izleyiciden birileri ilk şarkıdan hemen sonra ve program sonunda yaptığım içi dolu, laf olsun diye değil gerçek duygularımı aktardığım uzun Cumhuriyet konuşmamı ve de kutlamamı kayıt etmiş ise yayınlamalarını rica ediyorum.

Finaldeki 10. Yıl Marşı’nı oku(ya)mamam tamamen benim ile şefimin birbirimizi yanlış anlamamızdan kaynaklı bir organizasyon kargaşasıdır. Fakat kutlamamış değilim. Aksine içten ve de alkışlarla sürekli kesilerek yaptığım Cumhuriyet konuşmam ve de kutlamama gelen tüm izleyici şahittir. Kaydına ulaştığımda da paylaşacağım. Sevgiler.