Bursa'nın Orhangazi ilçesinde, Erenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Aysel Bağ, bir öğrencinin ablası tarafından makamında darp edildi. 

Bilim İnsanları Açıkladı: İşte Sigarayı Bırakmanın En Etkili Üç Yolu Bilim İnsanları Açıkladı: İşte Sigarayı Bırakmanın En Etkili Üç Yolu

Olay, Orhangazi ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, 9. sınıf öğrencisi olan Z.Y, müdür Aysel Bağ'ın makamına girdi. Z.Y, kısa bir süre sonra Bağ’a hakaretlerde bulunarak saldırdı. Müdür yardımcısının araya girmesine rağmen Z.Y, müdürü darbetti ve ancak zorla uzaklaştırıldı.

Darp sonrasında Aysel Bağ, Orhangazi Devlet Hastanesi’nde darp raporu aldı ve ardından Orhangazi Emniyet Müdürlüğü’ne giderek Z.Y’den şikayetçi oldu.

Olayın ardından, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Orhangazi Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sakarya, liseye giderek müdüre geçmiş olsun dileklerini iletti.

Ayrıca, Orhangazi’deki eğitim sendikalarının temsilcileri, bu saldırıyı protesto etmek amacıyla yarın okul önünde bir basın açıklaması düzenleyecekler.