Ticaret Bakanlığı, ekmek fiyat tarifelerinde olduğu gibi simit fiyat tarifelerinde de görüşünün alınmasını zorunlu kıldı. Yapılan düzenlemeyle birlikte, hazırlanan tarifeye Bakanlık tarafından olumsuz bir görüş bildirilmesi durumunda, yeni tarife talebi gerekçeleriyle birlikte tekrar Bakanlık görüşü alınacak ve ardından tarife yürürlüğe girecek.

Kadın hakimle ilgili flaş gelişme. Cinsel birliktelik videolarıyla şantaj... Uyuşturucu partileri... Kadın hakimle ilgili flaş gelişme. Cinsel birliktelik videolarıyla şantaj... Uyuşturucu partileri...

Bu yeni düzenlemeyle birlikte, simit fiyatlarında yaşanabilecek değişikliklerde Ticaret Bakanlığı'nın onayı ve denetimi daha etkin hale getirilmiş oldu. Sektördeki fiyat istikrarını sağlamak ve tüketicilerin haklarını korumak amacıyla yapılan bu adım, sektörde dengeli bir rekabet ortamının oluşturulmasına da katkı sağlayacak gibi görünüyor.

Sektör temsilcileri, bu yeni düzenlemenin sektördeki fiyat dalgalanmalarını kontrol altına alacak ve işletmeler arasında adil bir rekabet ortamı sağlayacağına dair olumlu görüşlerini dile getirirken, bazı kesimler ise bu tür düzenlemelerin piyasa dinamiklerini etkileyebileceği endişesini dile getiriyor.