Kamudanhaber- Özel haber

Oktay Yılmaz

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlik alanlarının atama ve ders okutma esaslarını düzenledi. Yapılan düzenleme ile Tarım Teknolojileri/Tarım/Tarım Makineleri alanı ile Tarım Teknolojileri/Tarım/Bahçe Peyzaj alanının mezun olduğu yükseköğretim programları ve fakülte bilgileri yeniden düzenlendi.

Mart 2014 tarihli ve 2678 sayılı Tebliğler Dergisinde yayımlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları”na ekli çizelgenin 77 sıra numarasında yer alan Tarım Teknolojileri/Tarım/Bahçe Peyzaj alanı ile Tarım Teknolojileri/Tarım/Tarım Makineleri alanlarında Haziran 2023 tarihli ve 2788 sayılı Tebliğler Dergisi'nde sehven yapılan değişiklikler, 2023 Ağustos Ayı-2789-EK Sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Tebliğler Dergisi'nde düzeltilerek yayımlandı.

Asgari Ücret Çalışmaları Başladı! Bakan Işıkhan'dan Açıklama Geldi Asgari Ücret Çalışmaları Başladı! Bakan Işıkhan'dan Açıklama Geldi

Düzenlemeye göre, öğretmenlik alanlarının mezun olduğu yükseköğretim programları ve fakülteleri yeniden düzenlenmiştir.

Düzenlemenin yayımı tarihi itibariyle yürürlüğe gireceği ve Milli Eğitim Bakanı tarafından ilgili hükümlerin yürütüleceği belirtildi.