İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Galata Köprüsü'nde gerçekleştirilen bakım-onarım çalışmaları nedeniyle, bölgede trafikte aksamalar yaşanmaya başladı. Karaköy-Eminönü istikametindeki derz değişimi ve asfalt yenileme çalışmalarının ilk aşaması için köprü trafiğe kapatıldı. Bu durum, trafiğin yoğunluğunu artırarak uzun araç kuyruklarının oluşmasına neden oldu.

Ekipler, Karaköy-Eminönü istikametini beton bariyerler ve dubalarla saat 01.00'den itibaren araç trafiğine kapattıktan sonra çalışmalara başladı. Bu nedenle, Köprünün Eminönü yönünde trafik akışı kesildi ve araç sürücüleri daha uzun süre trafikte kalmak zorunda kaldı.

Öte yandan, Eminönü-Karaköy istikametindeki araç ve yaya trafiği normal seyrinde devam ederken, tramvay hattı da iki yönde seferlerini sürdürdü.

Bölge sakinleri ve sürücüler, çalışmaların trafik akışını olumsuz etkilediğini dile getirdi. Bir taksi şoförü olan Bilal Ergun, trafiğin daha da yoğunlaşacağını ancak sonunda daha iyi bir durumun oluşacağını belirtti. Diğer bir sürücü Kenan Yaşatan ise yapılan çalışmaların insanlar adına faydalı olduğunu ve daha sağlam bir köprüye sahip olmak için geçici zorlukların kabul edilebilir olduğunu ifade etti.

Bıçakla okulu basan saldırgana ilişkin yeni gelişme Bıçakla okulu basan saldırgana ilişkin yeni gelişme

İBB tarafından gerçekleştirilen çalışmaların 1. etabı olan Karaköy-Eminönü yönündeki bakım çalışmaları 20 gün sürecek. Ardından, Eminönü-Karaköy istikametindeki 2. etap çalışmaları da 20 gün boyunca devam edecek.