İYİ Parti İstanbul Başkanlığı binasına isabet eden merminin ardından Emniyet ekipleri tarafından başlatılan inceleme sonuçlarına göre merminin şantiye görevlisine ait bulundurma ruhsatlı tabancadan çıktığı kesinlik kazandı.

Binaya isabet eden mermilerin, yolun karşısındaki inşaatın bekçisi M.E.’nin hırsız kovalarken ateşlediği bulundurma ruhsatlı tabancasından çıktığı açıklandı, gözaltına alınan M.E. daha sonra serbest bırakıldı.

'Doları olan kaybeder' diyen Necmettin Batırel son tahminini duyurdu: Dolar kuru o rakamı görecek 'Doları olan kaybeder' diyen Necmettin Batırel son tahminini duyurdu: Dolar kuru o rakamı görecek

Kriminal incelemeye ilişkin açıklama ise İstanbul Valiliğinden geldi.

Olaya ilişkin yapılan kriminal incelemeye dair yapılan açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

''30 Mart 2023 Perşembe günü akşam saatlerinde meydana gelen İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına mermi isabeti olayına ilişkin yapılan kriminal inceleme neticesinde; İl Başkanlığı ve yanındaki iş merkezine isabet eden mermi çekirdeği parçalarının, olaydan sonra yakalanan ve E-5 Otoyolu istikametindeki inşaatın şantiye görevlisi olan M.E.’ye ait bulundurma ruhsatlı tabancadan çıktığı, balistik raporu ile kesinlik kazanmıştır.”