İsrail'in Gazze'ye yönelik devam eden saldırıları sırasında Hamas tarafından kaçırılan 239 İsrailli rehinenin aileleri, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir mektup yazarak yardım talebinde bulundu. Mektupta, "Benzeri olmayan acı ve ızdıraba yol açan bu krize, insani bir müdahalede bulunmanızı istiyoruz" ifadeleri yer aldı.

İsrailli rehinelerin aileleri, 7 Ekim tarihinde Hamas tarafından kaçırılan sevdikleriyle iletişim kuramadıklarını ve kendilerinden hiçbir haber alamadıklarını ifade etti. Ayrıca, rehinelerin sağlık durumlarından ve nerede olduklarından haberdar olamamanın kendilerini korkunç bir acının esiri yaptığını belirttiler.

Volvo Fiyat Listesi Aralık 2023: Volvo S60, S90, XC40, XC60 ve XC90 Güncel Fiyatlar Volvo Fiyat Listesi Aralık 2023: Volvo S60, S90, XC40, XC60 ve XC90 Güncel Fiyatlar

Mektupta, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bölgenin büyük bir gücü olarak insani bir müdahalede bulunabilecek eşsiz bir konumda olduğu ve rehinelerin hayatta olduklarına dair herhangi bir işaret vermesi, tıbbi ihtiyaçları karşılamak için aracı olması, ve derhal salıverilmelerini sağlamak için yardım talebinde bulunuldu.