Vali'den vatandaşa sitem: Kentte sokaklar dolu, vaka sayıları artıyor

Kars Valisi Türker Öksüz, kentteki sokakların dolu olduğunu ve vatandaşların sosyal mesafe kurallarına riayet etmediklerini gördüklerini belirtti.

GÜNCEL 08.05.2020, 16:40
Vali'den vatandaşa sitem: Kentte sokaklar dolu, vaka sayıları artıyor

Kars Valisi Türker Öksüz, kentteki sokakların dolu olduğunu ve vatandaşların sosyal mesafe kurallarına riayet etmediklerini gördüklerini belirterek, "Kars olarak bu rehaveti yaşayacak noktada olmadığımızı, son 10 günde vaka sayılarımızda artış olduğunu özellikle belirtmek istiyorum." dedi.

Gazi Toplantı Salonu'nda Vali Öksüz başkanlığında düzenlenen "İl Pandemi Kurulu Toplantısı"nda Kovid-19 tedbirleri görüşüldü.

Vali Öksüz, yaptığı konuşmada, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de Kovid-19 salgını yüzünden sıkıntılı süreç yaşandığını söyledi.

Salgınla mücadelede bir yandan tedbirler alındığını, diğer yandan sağlık hizmetlerinin en iyi şekilde sunulması için çalışıldığını belirten Öksüz, şöyle konuştu:

"Her akşam Sağlık Bakanlığımız tarafından açıklanan rakamlara bakınca yeni vaka ve ölüm sayılarımızda azalma olsa da asla ve asla rehavete kapılmamalıyız. Çok çabuk bulaşan bu virüs, rehaveti ve tedbirsizliği asla kaldırmıyor. Bu durum, tüm ülkemiz gibi ilimiz Kars için de geçerli bir durumdur. Maalesef sokaklarımızın dolu olduğunu ve vatandaşlarımızın sosyal mesafe kuralına riayet etmediklerini görüyoruz. Burada Kars olarak bu rehaveti yaşayacak noktada olmadığımızı, son 10 günde vaka sayılarımızda artış olduğunu özellikle belirtmek istiyorum."

Öksüz, maske kullanımının hayatın parçası olarak görülmesini isteyerek, vatandaşların kurallara uyması gerektiğini vurguladı.

Kimsenin başkasının ölümüne sebep olacak virüsü yaymaya ve bulaştırmaya hakkının bulunmadığını dile getiren Öksüz, "Özverili çalışmanın karşılığı, bazı vatandaşlarımızın kurallara riayet etmemesi nedeniyle boşa çıkmış gibi oluyor. Bu konuda tüm vatandaşlarımızdan bir kez daha alınan tedbir ve kurallara riayet etmelerini önemle rica ediyorum. Bu aşamada kontrollü bir sosyal hayatımızın olması gerekiyor. Alınan tedbirlere tizlikle uymamız halinde hem ülkemiz hem de ilimiz adına vakaları azaltıp kısa sürede bu mücadelemizde başarıyı yakalamış olacağız." diye konuştu.

Yorumlar (1)
vatandaş 1 yıl önce
1 ay sokağa çıkma yasağı olsun bir şey kalmaz, bunu bile bilmiyorlar.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49