Uyanış Büyük Selçuklu 22. son Bölüm tek parça izle

Uyanış büyük Selçuklu 22. bölüm birinci ve ikinci bölüm fragmanları TRT bir ekranı YouTube kanalında yayınlandı. Uyanış büyük Selçuklu 22. bölüm melik tapar ölümün eşiğinden dönecek mi. Uyanık büyük Selçuklu 22. bölüm tek parça full hd kesintisiz izleme imkanı kamudan haber sitemizde olacak.Uyanık büyük Selçuklu TRT bir ekranlarının en çok izlenen diziler arasında yer almaya devam ediyor uyanıkBüyük Selçuklu 22. bölüm sultan melik taparın intikamını alabilecek mi. Uyanış büyük Selçuklu 22. bölüm nefesleri kesecek.

GÜNCEL 22.02.2021, 18:14 22.02.2021, 20:27
Uyanış Büyük Selçuklu 22. son Bölüm tek parça izle

Kamudanhaber-Özel haber

 Uyanış büyük Selçuklu 22. bölüm birinci ve ikinci bölüm fragmanları TRT bir ekranı YouTube kanalında yayınlandı. Uyanış büyük Selçuklu 22. bölüm melik tapar ölümün eşiğinden dönecek mi. Uyanık büyük Selçuklu 22. bölüm tek parça full hd kesintisiz izleme imkanı kamudan haber sitemizde olacak.

Uyanık büyük Selçuklu TRT bir ekranlarının en çok izlenen diziler arasında yer almaya devam ediyor uyanıkBüyük Selçuklu 22. bölüm sultan melik taparın intikamını alabilecek mi. Uyanış büyük Selçuklu 22. bölüm nefesleri kesecek.

Uyanış büyük Selçuklu 22. bölümde melek taparım başucuna annesi başoğlu hatun gizli bir şekilde saraya geliyor. Tercan hatun başoğlu hatunun sırrını  çözebilecek mi?

Melikşah, Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünün ardından tahta geçer. Aynı gün çok sevdiği Kıpçak hatunu Başulu'yu doğum yaparken kaybettiği haberini de almıştır. Kıpçak-Selçuklu düşmanlığı sebebiyle yeni doğan bebek, devletin devamlılığı için tehlike arz ediyordur. Melikşah için bu durum çok zor olsa da onu bir daha görmemek ve sormamak üzere Nizamülmülk’e teslim eder.

Sultan Melikşah, Sultan Alparslan’dan aldığı Selçuklu Devleti’nin gücünü doruklara çıkarır. Fakat Selçuklu büyüdükçe düşmanları da hem devletin içinde hem de dışında çoğalmaktadır.

Doğumundan itibaren kaderinin devletle bir yazıldığı, ölene kadar da tek gayesinin devlete hizmet olacağı düsturuyla yetişen Sencer, yıllarca aldığı eğitimle idealist bir kahramana dönüşür ve bu kahramanlıklar onu Sultan Melikşah’ın fedaisi yapar. Nizamülmülk’ün en güvendiği adamlarından olan Sencer, devleti için tüm zorlu görevleri üstlenmeye hazırdır.

Melikşah ve Sencer türlü tehlikeler ile mücadele ederken en büyük destekçileri Nizamülmülk gibi liyakatli devlet adamları, Gazalî gibi alimler, Ömer Hayyam gibi bilim adamları, Yusuf Hamedani gibi irfan sahibi kişiler olacaktır. Diğer tarafta Karahanlı hanedanından gelen asil soylu Terken, Melikşah’ın hatunu olmanın verdiğii güçle devlete hâkim olmak istiyordur. Fakat onun bu ihtiraslarının karşısında devletin Baş Hatunu olan Melikşah’ın anası Seferiye, Melikşah’ın oğlu Tapar’ın Hatunu olan Gevher ve saraya gelişiyle dengeleri değiştirecek olan asil Türkmen kızı Elçin olacaktır.

Selçukluyu yıkmaya yeminli Hasan Sabbah, devlete hâkim olmak isteyen Terken’in kurduğu tehlikeli entrikalar ve hepsinin ortasında amansız bir mücadeleye giren Sencer’in Turna ile yaşayacağı fırtınalı aşk...

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 25 Şubat 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49