''DERS SÜRELERİ İLE İLGİLİ KARAR İL MEM’LERİN DEĞİL, BAKANLIĞIN SORUMLULUĞUNDADIR!''

Talip Geylan; Bugün yayınladığı yazıyla, il genelinde ders sürelerini 30 dk (okul öncesinde 40 dk) olarak belirleyen Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü tebrik ediyorum.

GÜNCEL 09.09.2021, 21:06
''DERS SÜRELERİ İLE İLGİLİ KARAR İL MEM’LERİN DEĞİL, BAKANLIĞIN SORUMLULUĞUNDADIR!''

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada ders sürelerini 30 dk (okul öncesinde 40 dk) olarak belirleyen Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü tebrik etti.

İŞTE O AÇIKLAMA...

Bugün yayınladığı yazıyla, il genelinde ders sürelerini 30 dk (okul öncesinde 40 dk) olarak belirleyen Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü tebrik ediyorum. Nitekim sendikamızın önceki hafta açıkladığı anket sonuçlarına göre de öğretmenlerimizin büyük bir çoğunluğunun ders sürelerinin 30 dk olmasını uygun bulduğu ortaya çıkmıştı. Covid riski ve gerektirdiği koşullar ülkemizin her bir köşesi için aynıdır.  Dolayısıyla Bakanlık, muallak ifadelerle topu illere atmamalı, çerçevesi net belirlenmiş tasarruflarla Türkiye genelinde uygulama birliğini sağlamalıdır.

Yorumlar (7)
Gercek lider 2 hafta önce
Hatay İl mudurunu tebrik ediyorum. Keske bu tarz idarecilerimiz çok olsa.
İhsan Yalçınkaya 2 hafta önce
Sayın Başkan,
Mevzuata bir göz atmakta fayda var. Bu durum ilin yapısına göre planlanmak üzere yetkiyi Valiliklere bırakmıştır. Merkeziyetçi yapıdan sahaya göre tedbirler alınması adına bu doğru bir yöntemdir.
müdür 2 hafta önce
Bakanlığın ifadesi muallak değil tamamıyla yetki devri, 40 dakika olan derse durduk yerde neden 40 dakikayı geçmeyecek dedi, değil mem ler bunu okul öğretmenler kurulu kararıylada ayarlanabilir..
müdür 2 hafta önce
Yani bakanlık kıvrak bir şekilde yetki devri yaptı, bunu görebilen valilikler ve mem'ler var ve bunlar şovalye değiller, malüm olanı yaptılar
İFADE 2 hafta önce
NEDENSE DOĞRU İFADELER HATAY BEL. BŞK. VE HATAY VALİLİĞİNDEN GELİYOR. BAŞKA DOĞRU SESLER YOKMU BAŞKA GÖNÜLDEN GÖREN YOKMU
hafız 2 hafta önce
okuduğunu anlayamayan ,yorumlayamayan bir sürü adı idareci olan şahıs varken emir cümlesi kullanmak lazım
Fatma 2 hafta önce
Bugün sabah 35 dakikaya indiği açiklanan ders süresinin akşam çıkışta tekrar 40 dakikaya çıktığını öğrenerek büyük bir hüsran yaşadık. Maskeyle,40 dakika 43 öğrenci ve 1.sınıf...
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49