Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimseyi ötekileştirmeden, herkesi kucaklamaya çalıştık

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Bayburt, Giresun, Niğde ve Zonguldak İl Kongresi’nde konuşuyor.

GÜNCEL 08.02.2021, 14:54
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimseyi ötekileştirmeden, herkesi kucaklamaya çalıştık

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Bayburt, Giresun, Niğde ve Zonguldak İl Kongresi’nde konuşuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından başlıklar şöyle:

"Hiçbir sıfat, görev, konum davamıza yaptığımız katkının verdiği manevi huzurdan daha büyük değildir. 

Partimizin 18 yıllık kesintisiz iktidar olmasının sırrı milletimizin her bir ferdinin kendini bu çatı altında görebiliyor olmasıdır. İnşallah yürüttüğümüz mücadeleyi zafere ulaştıracağız. 

2023 seçimleri kritik öneme sahip. 

Zihnini veya kalbini Türkiye düşmanlarına kiralamış kesimler buldukları her fırsatta ülkemizin huzuruna, istikrarına, demokrasisine saldırıyor. Hamdolsun bugüne kadar bunların hiçbirine boyun eğmedik, eğmeyeceğiz.

Basın ve sosyal medya mecraları gönül kazanma faaliyetleri yürüttüğümüz siyasetimizin sadece duyurulma yeridir. Yapmamız gereken her bir insanımızın kapısını çalmak, beklentisini öğrenmek, böyle kalplerde yer edinmektir.  Bunun için de sürekli sahada olmamız şart. AK Parti olarak bugünlere aziz milletimizin duası yanında ailesinden, işinden fedakârlık yapan dava erleriyle geldik. Farklı odakların tehditlerine maruz kaldık, tüm saldırılar karşısında iman varsa imkan da vardır diyerek, her türlü yokluğa rağmen yolumuzdan geri dönmedik. Kimseyi ötekileştirmeden, herkesi kucaklamaya çalıştık."

Bölen değil birleştiren, kutuplaştıran değil kucaklaştıran, kardeşi kardeşi kırdırmak isteyenlere inat vatandaşlarımızı Türkiye ortak paydasında buluşturan bir kadro olduk.  Gece gündüz demeden ter döktük, mücadele ettik. İnsanlarımız bizimle birlikte belediyelerden devletin her kademisine kadar her meselesiyle ilgilenen gayretli bir kadroyla tanıştı.

İnsanlarımız bizimle birlikte belediyelerden, devletin her kademesine rağmen dinamik, vizyoner, gayretli bir kadroyla tanıştı. Anacığımla birlikte olan tabloyu hazırladığınız için teşekkür ediyorum. Giresun sizlere selam, sevgi, saygılarımı özellikle ifade ediyorum. Ana gibi yar olmaz. Kadın kollarımız çok büyük önem taşıyor. Biz gayretle hasbi şekilde çalıştıkça milletimiz de daha kararlı şekilde bize sahip çıktı.

Eğitimden sağlığa, ulaştırmadan enerjiye kadar her alanda ülkemize çağ atlattığımız için gurur duyuyoruz. İzlediğimiz onurlu ve kararlı politikalarla ülkemizin itibarını artırdığımız için mutluyuz. Karşımızda elbette bir siyasi muhalefet oldu. Hiçbiri bizimle eser ve hizmet siyaseti yarışına giremedi. İşte şu anda karşımda Fatih'i görüyorum. Bizim projelerimize onların hayalleri yetmek idrakini görüyorum. Biz Karadeniz'de doğal gaza ulaştık mı ulaştık. Fatihle ulaştık, şimdi inşallah Kanuni ile ulaşacağız. Şimdi denizin dibine sondajlama çalışmalarımızla devam edeceğiz."

Yorumlar (3)
mehmettt 4 ay önce
Rabbim sizi korusun.REİS.
ALİ 4 ay önce
Sayın Başkanım Söz verdiğiniz 3600 ek göstergeyi sabırla bekliyoruz.
vatandaş 4 ay önce
3600, zillet ve illet?
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 13 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49