Demirtaş, geleneksel yatırım getirilerini aşan vaatlerin cazibesine kapılmamak gerektiğini vurgularken, saadet zinciri ve benzeri dolandırıcılık türlerinin artış gösterdiği bu dönemlerde, hızlı ve kolay zenginlik vaatlerine karşı tetikte olunması gerektiğini belirtti.

Sosyal Medyada Yankı Bulan Uyarılar

Demirtaş'ın sosyal medya üzerinden yaptığı uyarılar yatırımcılar tarafından geniş yankı buldu. Yapılan yorumlardan en çarpıcı olanı, "Bedava peynir sadece fare kapanında olur" diyerek, durumun ciddiyetini özdeşleştiren bir atasözüyle özetledi.

Getiri Vaatlerine İnanmayın

Sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamalarda Demirtaş, saadet zinciri ve Ponzi gibi dolandırıcılık yöntemlerinin yatırımcıları yanıltarak, normal piyasa getirilerinin üzerinde kazanç vaat ettiğini, ancak bunların gerçek dışı olduğunu ve yatırımcıların bu tür tekliflerden sakınmaları gerektiğini ifade etti.

Adalet bölümü kapatıldı! DGS ile hukuk okumak artık mümkün olmayacak! Adalet bölümü kapatıldı! DGS ile hukuk okumak artık mümkün olmayacak!

Akılcı Yatırımın Önemi

Demirtaş'ın yatırımcılara yönelttiği mesajında akılcı yatırım ve sağduyu vurgusu ön plana çıkıyor. "Sevgili Arkadaşlar, lütfen bu mesajımı zihninize yazın" diyerek, toplumu bilinçlendirmeye çalışan Demirtaş, yatırımcıların karşılaşabilecekleri risklere karşı uyanık olmaları gerektiğini hatırlatıyor.