MHP Genel Başkan Yardımcısı Durmaz, MHP'nin belediyelerinin "üretken belediyecilik" anlayışıyla hizmet edeceğini ve seçim kampanyası döneminde verilen sözleri tutmanın gayretinde olacaklarını belirtti. Bu doğrultuda, MHP belediye başkanlarını "üretken belediyecilik" için kampa alacak.

MHP, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından 17-19 Mayıs tarihlerinde belediye başkanlarının katılımıyla Kızılcahamam'da bir kamp düzenleyecek. Kampta, "Üretken Belediyecilik" adıyla hazırlanan seçim beyannamesi çerçevesinde şehircilik anlayışıyla doğal afetlere karşı belediyelerin yapması gerekenler ve kentsel dönüşüm konuları ele alınacak.

Özel okulda İranlı öğretmenden onlarca çocuğa cinsel taciz Özel okulda İranlı öğretmenden onlarca çocuğa cinsel taciz

MHP Lideri Devlet Bahçeli başkanlığında gerçekleşecek kampa, MHP'ye ait 218 belediye başkanının katılması bekleniyor.

MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, kampın "Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı" adıyla düzenleneceğini ve MHP'nin seçim beyannamesinde yer alan başlıkların değerlendirileceğini ifade etti. Kampta, belediye başkanlarına stratejik iletişim ve yönetim modeli ile afet riski altındaki alanların dönüşümü konularında sunumlar yapılacak.

Durmaz, toplantının içeriğine ilişkin olarak belediyelerin mali durumu ve bütçe yönetiminin önemine vurgu yapılacağını, şehircilik anlayışının ele alınacağını ve doğal afetlere karşı belediyelerin yapması gerekenlerin tartışılacağını belirtti.

MHP'nin "üretken belediyecilik" anlayışıyla vatandaşlara hizmet edeceğini ve seçim kampanyası döneminde verilen sözleri tutma çabası içinde olacağını vurgulayan Durmaz, MHP'nin belediyecilik anlayışına ilişkin önemli mesajlar vereceklerini ifade etti.