Magazin dünyasının gözde isimlerinden Dilan ve Engin Polat'ın başı dertte. Ünlü çift, kara para aklama, vergi kaçırma ve sahte belge düzenleme gibi ciddi suçlamalarla yüz yüze. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma sonucu, Polat ailesi ve 14 diğer şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tutukluluğa İtiraz Süreci ve Sonuçları

Polat ailesinin avukatları, tutukluluk kararına itirazda bulunarak İstanbul Anadolu Sulh Ceza Hakimliği'ne başvuruda bulundu. Ancak, hakimlik itirazı reddetti ve dosya daha detaylı değerlendirme için İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

Soruşturma Detayları ve Operasyonlar

İstanbul merkezli altı ilde düzenlenen operasyonlar sonucunda, Polat çifti dahil 17 şüpheli gözaltına alındı. Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından hazırlanan ön inceleme raporunda, Polat ailesinin sahte fatura keserek yüklü miktarlarda para akışı sağladığı belirlendi. Bu para akışı, aileye ait şirketler ve gayrimenkul alımları arasında gerçekleşmiş.

Bakan Yerlikaya, Türkiye Barolar Birliği Heyetini Kabul Etti Bakan Yerlikaya, Türkiye Barolar Birliği Heyetini Kabul Etti

Genişleyen Soruşturma ve Yakalanan Şüpheliler

Polat ailesine ait bir medikal şirketin de soruşturmanın odağına girmesiyle, bu şirketin bir başka firmaya yüklü miktarlarda para transferi yapmaya çalıştığı tespit edildi. Soruşturma sürecinde, daha fazla şüphelinin gözaltına alınması ve bazı zanlıların yakalanmasıyla operasyonlar genişletildi.

Son Durum: Tutuklananlar ve Serbest Bırakılanlar

Soruşturma kapsamında, Dilan ve Engin Polat ile birlikte toplam 14 şüpheli tutuklanırken, 9 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Hakimlik ayrıca, 27 şirkete kayyum atanmasına karar verdi.