Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP'nin 100. kuruluş yıl dönümü kutlamalarının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Öztrak, yerel seçimlere dair önemli açıklamalarda bulunurken, Türkiye'nin eğitim sistemi ve ekonomisi hakkında da önemli eleştirilerde bulundu.

Öztrak, yerel seçimlere dair yaptığı açıklamada, yerel işbirliği ve ittifaklara açık olduklarını belirtti. Ancak, diğer partilerin kendi adaylarını göstereceklerini ifade etmeleri durumunda "Yolunuz açık olsun" dediklerini belirtti. Ayrıca, belediye seçimlerinin tek turlu seçimler olduğunu hatırlatarak, geçmişte yüzde 25 ile kazanıldığını örnek gösterdi.

Faik Öztrak, Türkiye'nin eğitim sistemi ve ekonomisi konularında önemli eleştirilerde bulundu. Eğitim sistemindeki sorunlara dikkat çekerek, okulların fiziki durumundan öğretmenlerin barınmasına kadar pek çok sorunun hala çözülmediğini ve eğitim sisteminin sürekli değiştirildiğini ifade etti.

Memur ve Emeklinin 3 Aylık Enflasyona Göre Ocak Ayı Maaşları Hesaplandı! İşte Meslek Meslek Maaş Tablosu Memur ve Emeklinin 3 Aylık Enflasyona Göre Ocak Ayı Maaşları Hesaplandı! İşte Meslek Meslek Maaş Tablosu

Ekonomiye yönelik eleştirilerde ise Öztrak, enflasyonun düşürülmesi vaadinin gerçekleşmediğini, gıda fiyatlarının arttığını ve asgari ücretin yetersiz olduğunu vurguladı. Ayrıca, hükümetin ekonomik politikalarının dengesiz olduğunu ve cari açığın büyüdüğünü dile getirdi.