Dün akşam yayınlanan dizi Sakla Beni' deki bazı sahneler seyirci tarafından eleştiye tutuldu. Bakan Mahinur Özdemir Göktaş diziye ilişkin şikayetleri daha dizi başlamadan gerekli merciilere ilettiklerini sosyal medya üzerinden duyurdu. Göktaş dizide çocukların psikolojisini gözetmeyen sahnelere yer verildiğini belirtirken dizi yayınlanmadan önce RTÜK'e başvurduklarını söyledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, dün akşam yayınlanan 'Sakla Beni' dizisiyle ilgili yaptığı paylaşımda çocukların psikolojik iyilik hallerini gözetmeyen sahnelere yer verildiğini belirterek, "Böyle bir senaryoda çocuklarımızın kullanılmış olması kesinlikle tasvip etmediğimiz ve kabul etmeyeceğimiz bir durumdur" dedi.

Göktaş, sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Dün akşam televizyon ekranlarında yayınlanan 'Sakla Beni' isimli dizide yer alan bir bölümde çocukların psikolojik iyilik hallerini gözetmeyen sahnelere yer verilmiştir.

Söz konusu sahnelerin çocuğa yönelik ihmal ve istismar şüphesi uyandırabileceği ve bu kapsamda RTÜK uzmanları tarafından değerlendirilmesi yönündeki talebimiz ise dizi henüz yayınlanmadan 23/10/2023 tarihinde RTÜK’e iletilmiştir.

Okul müdürü, denizde ölü bulunmuştu! Borsa'da kaybettiği para belli oldu Okul müdürü, denizde ölü bulunmuştu! Borsa'da kaybettiği para belli oldu

Çocuklarımızı her türlü ihmal, şiddet, istismardan koruma noktasında medyayı önemli paydaşlarımızdan biri olarak gördüğümüzü her fırsatta ifade ederken böyle bir senaryoda çocuklarımızın kullanılmış olması kesinlikle tasvip etmediğimiz ve kabul etmeyeceğimiz bir durumdur.

Toplumun geneline hitap eden medya içeriklerinin özellikle aile, çocuk ve gençlerimiz üzerinde oluşturabileceği olumsuz etkilerin önlenmesi hususunda bir kere daha tüm medya kuruluşlarımızı gerekli hassasiyeti göstermeye ve sorumlu davranmaya davet ediyorum.