Az önce duyuruldu! Meteoroloji'den yarın için yağmur uyarısı. Meteoroloji 3 Ekim Salı haritalı hava durumu tahmini Az önce duyuruldu! Meteoroloji'den yarın için yağmur uyarısı. Meteoroloji 3 Ekim Salı haritalı hava durumu tahmini

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Kanal İstanbul'un son durumu ile ilgili Bakan Abdulkadir Uraloğlu devam eden çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

Bakan Abdulkadir Uraloğlu Kanal İstanbul ile ilgili olarak "İstanbul Boğazı en zor su yollarından birisi. Günlük yoğun bir trafiği var. Yılda 35 ile 40 bin arasında bir gemi geçişi var. İstanbul'un boğaz trafiği var. Şu anda biz İstanbul trafiğini tek yönlü olarak veriyoruz. İstanbul boğazını çift yönlü geçiş olarak göremezsiniz.

Dünya ticareti deniz üzerinden gelişiyor. Kanal İstanbul projesi bizim tarafımızdan bitti. Kanal İstanbul civarında bir konut rezerv alanı olacak. Belki Kanal İstanbul'a başlamadan önce konutlara başlamış oluruz.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından çalışmalar devam ediyor. Sazlıdere’de yaptığımız köprü ile bir bakıma başladık. 15-20 milyar dolarlık bir yatırım bekliyor. Bir takvim derseniz hemen vermeyeyim müsaadenizle." dedi.