ABD Donanmanın en büyük denizaltısını İsrail' e gönderdi. İsrail ordusu Gazze'ye 31 gündür bomba yağdırmaya devam ederken ABD İsrail'e yardım etmeye devam ediyor. Ve dikkatleri iyice üzerine çekiyor, ateşle oynadığının farkında değil. 
Amerika Birleşik Devletleri Merkez Komutanlığı, donanmasındaki nükleer denizaltılardan birini İsrail açıklarına gönderdi.

Acun'dan büyük sürpriz! Survivor kadrosunu paylaşı, o isim dikkat çekti! Acun'dan büyük sürpriz! Survivor kadrosunu paylaşı, o isim dikkat çekti!

Hamas'ın 7 Ekim sabahı başlattığı Aksa Tufanı operasyonuna karşılık veren İsrail ordusu Gazze'ye 31 gündür bomba yağdırıyor, ABD'de ise iyice ortalığı karışıracak daha çok insanın canına mâl olacak bir hamle yaptı. ABD donanması, nükleer denizaltılarından birini İsrail açıklarına gönderdi.

Denizaltı gitmesi gereken yere ulaştı. Amerika Birleşik Devletleri Merkez Komutanlığı, donanmasındaki nükleer denizaltılardan birini İsrail açıklarına gönderdi. Ohio sınıfı denizaltının Merkez Komutanlığı'nın bölgedeki sorumluluk alanına ulaştığı haberi geldi. Bölgeye giden denizaltı balistik füzelerle donatılmış ve Amerikan donanmasının en büyüğü olarak biliniyor. Amerika Birleşik Devletleri ordusu daha önce de iki uçak gemisini bölgeye göndermişti.

Aşırı sağcı İsrailli Bakan Eliyahu, katıldığı bir radyo programında nükleer bomba kullanımın Gazze'ye yönelik olasılıklardan biri olduğunu söylemişti. Suudi Arabistan, Katar ve Ürdün, Eliyahu'nun skandal açıklamasının ardından İsrail'e çok büyük tepki gösterdi. Suudi Arabistan'dan yapılan açıklamada, "İşgalci İsrail hükümetindeki (Eliyahu) bir Bakan'ın, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne nükleer bomba atılmasına ilişkin yaptığı aşırıcı açıklamalarını en güçlü ifadelerle kınıyoruz" denildi.

Ohio Sınıfı Denizaltıların Teknik Özellikleri şöyle; 

Uzunluk: 170 metre
Genişlik: 13 metre
Draft: 10,8 metre
Hız: Yüzeyde 12 knot (22 km/s)/ su altında 20 knot (37 km/s)
Menzil: sınırsız/ Dayanıklılık: ikmal ile 60 gün
Mürettebat: 155
Deplasman: 16764 ton (yüzeyde)/ 18750 ton (su altında)
Maksimum derinlik: 240 metre
Ana Tahrik: 1 adet S8G basınçlı su nükleer reaktörü, 2 adet dişli türbin – 60000 shp/ 45 MW, 1 adet yardımcı dizel motor – 325 hp/ 242 kW 7 kanatlı.