Bakanlıktan yeni çalışma! 'Türkiye Deniz Bahçeleri' yapılacak Bakanlıktan yeni çalışma! 'Türkiye Deniz Bahçeleri' yapılacak

Hull City'nin sahibi Acun Ilıcalı, yeni bir kulüp satın alıyor. Daha önce İrlanda'dan bir kulüp almayı düşünen ancak bu fikirden vazgeçen Ilıcalı, rotayı Slovenya'ya çevirdi.

Ilıcalı, Slovenya'nın Sportklub'una yaptığı açıklamada, "Slovenya'da en uygun kulübü araştırdıktan sonra Maribor'un bizim için en doğru seçenek olduğuna karar verdik. Geçen hafta Maribor'u ziyaret ettim, şehir ve stadyum beni etkiledi. Kulübü yöneten insanlarla da olumlu bir izlenim edindim" dedi.

Maribor'un en uygun proje olduğunu belirten Ilıcalı, "Diğer kulüplere de saygı duyuyorum. Mura ve Olimpija önemli başarılar elde etti ancak Maribor da öyle. Sonunda bir karar vermemiz gerekiyordu. İki ay boyunca araştırdık ve düşündük. Maribor'un en doğru seçenek olduğuna karar verdik" ifadelerini kullandı.

Geçen sezon Avrupa Konferans Ligi'nde Fenerbahçe'nin rakibi olan Maribor, Sarı-lacivertlilere karşı toplamda 6 gol yemişti.