31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Murat Kurum'un adı, tekrar Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olması için geçiyor. AK Parti'nin 31 Mart yerel seçimlerinde CHP'nin gerisinde kalmasının ardından, siyasi kulislerde yapılacak revizyonlar konuşuluyor.

Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan, 31 Mart yerel seçimlerinde, Ekrem İmamoğlu'na karşı kaybeden İstanbul Belediye Başkan adayı Murat Kurum hakkında edinilen kulis bilgilerini köşesine taşıdı.

Özgür Özel: Erdoğan'ın "Hazmedemedi" Sözlerini Üzerimize Almıyoruz Özgür Özel: Erdoğan'ın "Hazmedemedi" Sözlerini Üzerimize Almıyoruz

Babacan, "İktidar partisinde özellikle başarısız bulunan genel merkez yönetiminin değişikliği konusunda farklı görüşler var. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, değişimi bugün deklare edip, sonbahardaki kongrede yapmasını isteyenlerle, hiç beklemeden bugün-yarın yapmalı. Genel merkez yönetimi ilk toplantıda niye istifasını vermedi' diyen kızgınların konuşmalarına tanık oluyoruz. Ayrıca partide hiçbir şeyin değişmeyeceğini iddia edenler de az değil" ifadelerini kullandı.

"MURAT KURUM'UN YENİDEN BAKAN OLACAĞI İDDİASI VAR"


Nuray Babacan, Murat Kurum'la ilgili kulis bilgisini şu sözlerle vurguladı:

"İlginç bir sohbet konusu da büyük lansmanlarla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen Murat Kurum’la ilgili. Kurum’un sağlık sorunları olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yerine getirileceğini iddia edenler var. Ancak çoğunluk, başarısızlığın ödüllendirilmesi anlamına gelen böyle bir değişikliğin yanlış olacağını dile getiriyor."