13 Ekim 2017 Cuma 19:25
BAKANLIK MAARİF MÜFETTİŞİ YAZILI SINAV VE MÜLAKAT DUYURUSU
banner1929

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI 

TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI

BAKANLIK MAARİF MÜFETTİŞİ 

YAZILI SINAV VE MÜLAKAT DUYURUSU 

(Şube Müdürü ve Üstü Kadrolarda Asaleten ve Fiilen Çalışanlar İçin)

1. “Millî Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı Bakanlık Maarif Müfettişi Yazılı Sınav, Mülakat ve Atama Kılavuzu (Şube Müdürü ve Üstü Kadrolarda Asaleten ve Fiilen Çalışanlar İçin) - 2017” Bakanlık web sayfasında (www.meb.gov.tr) 12/10/2017 tarihinde ekleriyle birlikte yayımlanmıştır.

2. Yazılı(test) sınavı ve mülakat işlemleri,  ilgili mevzuat, bu Kılavuz ve ekleri ile Teftiş Kurulu Başkanlığı(TKB) ve Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü(ÖDSGM) arasında imzalanan “PROTOKOL” hükümleri çerçevesinde usulünce gerçekleştirilecektir.

3.1. Sınava girecek adaylar; başvurularını Bakanlık web sayfasında açılan bölümde, elektronik ortamda yapacaktır. Elektronik ortamda yapılmayan başvurular geçersiz sayılacaktır. 

3.2. Başvuran adayların, başvuru işleminden önce, ÖDSGM tarafından belirlenen 100TL “yazılı(test) sınav ücretini” MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile sınav süreç/uygulama takviminde belirtilen tarihler arasında (16-20/10/2017 tarihleri arasında saat:09:00-18:00) yatıracaklardır. Sınav ücreti tutarı, Bakanlık web adresindeki açıklamalardan, ilgili banka şubelerinden ve/veya Kılavuzda belirtilen başvuru adresinden öğrenilebilecektir.

4.1. Adaylar; sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasından itibaren en geç 2 (iki) iş günü içerisinde, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise, sonuçların ilan edildiği tarihten itibaren en geç 2 (iki) iş günü içerisinde TKB’ye şahsen yapacaklardır. İtirazlar, Kılavuz eki süreç takviminde belirtilen gün ve saatlerde yapılabilecektir.

4.2. Adaylar, itiraz başvurularını MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20.- TL (yirmi TL KDV Dâhil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır. Bu itirazlar da Kılavuz eki süreç takviminde belirtilen gün ve saatlerde yapılabilecektir. (Form dilekçe TKB’den temin edilebilir.)

4.3. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T. C. kimlik numarası, adı, soyadı, imzası, iletişim bilgileri, dekontu/ATM işlem fişi olmayan dilekçeler ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

5. Adaylar, yazılı(test) sınavı ve mülakatla ilgili gelişmeleri ve süreç takvimindeki güncellemeleri Bakanlık web adresindeki açıklamalardan takip edeceklerdir.

6. İlgililere duyurulur.

a)  “Millî Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı Bakanlık Maarif Müfettişi Yazılı Sınav, Mülakat ve Atama Kılavuzu (Şube Müdürü ve Üstü Kadrolarda Asaleten ve Fiilen Çalışanlar İçin) - 2017” içinTIKLAYINIZ.

b)  Kılavuz ekleri için TIKLAYINIZ.

Anahtar Kelimeler:
Meb
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Yazılı Sınav kalkmalı! 2017-10-13 19:50:59

Yeni Türkiye de yönetim her kademede kendisine bağlı idarecilerle çalışmak istiyor! Yazılı sınavda ısrar etmemek lazım!

Avatar
HASAN BAL 2017-10-14 08:27:35

MÜLAKATTAKİ TORPİL VE KAYIRMACILIK İLE MÜFETTİŞ DENEN KAVRAMI BİTİRENLERE YAZIKLAR OLSUN.YEDİKLERİ İÇTİKLERİ HARAM OLSUN.EĞİTİME VE ÜLKEYE İHANETİN BAŞKA TÜRÜ

Avatar
Hicham el Guerrouj 2017-10-13 21:07:08

Müfettiş olanlara o kışın soğuğunda bizzat Ankara'ya giderek müracaat etme kolaylığı(!), şube müdürü ve üstlerine ise elektronik müracaat...
Bu durum bile müfettişlere bakış açısını göstermeye yeter de artar netekim diye düşünüyorum.
haksı mıyım.

Avatar
ek 2 düzeltilmeli 2017-10-13 23:45:52

ek 2 deki 17 eylül itibariyle ne demek? bu ifade kaldırılmalı. sınavdan önce sube müdürü olarak çalışan herkes sınava girebilmeli

Avatar
egitimci 2017-10-13 23:50:44

Neden ögretmenler giremiyor...Sube müdürlüğüne hiçbir idari tecrubesi olmayan ogretmenler girdi,sube muduru oldu...(o kadar.sinava girip mdr yrd.ve mdrluk yapanlarin hakki yendi...)simdi yine benzer.bur durum...

Avatar
Hayırlı olsun. 2017-10-14 08:17:24

Daha önce sınava girerek kazanmış sonra mülakat sınavına girmiş kazanmış üç yıl asgari ücretle bakanlık müfettiş yardımcılığı yapıp tekrar yazışı sınava ve mülakat sınavına girip kazanmış bir çok göreve gitmiş devleti adına aylar boyu ailesinden uzakta görev yapmış sonra il müfettişi yapılmış sonra ildekilerle beraber mülakata alınmış il müfettişleri bakanlığa alınmış bakanlık müfettişi olanlar ilde bırakılmış olanlar şube müdürü olamadıkları İçin sınava giremeyecek mi şimdi?

Avatar
Xx 2017-10-14 08:32:50

Şube müdürü üstü kadolar neler?