MHP lideri Devlet Bahçeli “sürekli zam yapan marketlerin FETÖ bağlantıları” araştırılsın çıkışının ardından ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, "Zincir marketlerle ilgili kontrolleri sıkılaştıracağız" sözlerinin ardından zincir marketlere denetimler başladı. Ağrı’da 5 tane market mühürlendi. Belediye’nin yaptığı açıklama şu şekilde:
"Ekiplerimizin bugün gerçekleştirdiği denetimde şartları taşımayan 5 market mühürlenerek faaliyetlerine ara verilmiştir" 

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise, “Amasya adına söylüyorum, belediye başkanlığına geldiğim günden beri malum marketlerin hiçbirine ruhsat vermedim. O kadar baskı, o kadar talep oldu, hiçbirine ruhsat vermedim” diyerek tarafını belli etti.
Sarı konuşmalarını sürdürdü…
Şehrimizde bu tür marketlerin açılmasına müsaade etmedim. Özellikle adı geçen marketin açılmasına müsaade etmedim. Lakin dün hangi akla hizmetle ya da kimler tarafından örgütlendiği belli olmayan bir gafilin, bir cahilin açıklaması Türk milletinin dikkatini çekmiştir.

Cumhuriyet tarihindeki en büyük ikinci deprem! Cumhuriyet tarihindeki en büyük ikinci deprem!

Ben ona şöyle söylüyorum: Galip, mağlup olmuştur. Onun haddi de değildir, hakkı da değildir. Türk milletinin liderine, Sayın Devlet Bahçeli Bey’e dil uzatma cesaretini göstermesinin manasını anlayamıyorum. Bana göre manda yüreği yemiş olması lazım. Herkes dilinin ayarını bilmek zorundadır. Bilmezse haddini bildiren mutlaka olacaktır.

Türk milletinin duyarlı olduğuna ve hassasiyetlerine inanan birisiyim. Bu kendini bilmezin Türk milleti cezasını verecektir. Hemen tövbe etmeli, özür dilemeli. Yoksa bu işin altından kendini kaldıramaz