Zafer Partisi, Genel İdare Kurulu ve Kurucular Kurulu üyelerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdi.

Partinin Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın bir konuşma gerçekleştirdiği toplantıda ortam gerildi.

Galatasaray'ın kasası dolup taşacak! İşte kasaya girecek miktar Galatasaray'ın kasası dolup taşacak! İşte kasaya girecek miktar

Özdağ, Eskişehir eski il başkanı Soner Çam’ın partiden ihracı talebiyle disipline sevk edileceğini belirtmesinin ardından arbede yaşandı.

Çam, "Zafer Partisi Kurucular Kurulu Üyeliğinden ve Parti üyeliğinden istifa ettim.Türkiye Cumhuriyeti Devletine baş kaldıran @umitozdag azmettirerek beni ve arkadaşımı 20 kişi ile darbettiler" ifadelerini kullandı.

Yaşanan olaylarla ilgili Zafer Partisi'nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"25 Eylül 2022 Pazar günü (bugün) Genel İdare Kurulu ve Kurucular Kurulu üyelerimizin katılımıyla GİK Toplantımızı gerçekleştirdik. Genel Başkanımız Prof. Dr. Ümit Özdağ, bu toplantıda yaptığı konuşma sırasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Konuşmasının sonlarına doğru Eskişehir Eski il Başkanı Soner Çam'ın 2013 yılında yayınlamış olduğu bir mesaja değinerek Soner Çam'a bu mesajı okudu. Kendisini bu mesajdan dolay savunmasının alınılmak üzere ihraç talebiyle disiplin kuruluna dün itibariyle verdiğini söyledi. Bu duruma sinirlenen Soner Çam, bazı ithamlarda bulunup toplantı düzenini bozmaya başlayınca, parti yetkilileri tarafından dışarı çıkarılmak istendi.

Dışarıya çıkarken partide hiçbir yetkisi olmayan ve yanında getirdiği arkadaşı, parti yetkililerine hakaretler edip ağır küfürler söylemeye başlayınca bir arbede yaşandı. Bu arbede, Soner Çam ve parti yetkilileri arasında yaşanmadı. Soner Çam o sırada uzakta duruyordu. Onunla herhangi bir arbede yaşanmadı.

Mesele Soner Çam disipline sevk edildiğini duyduktan sonra takındığı tutum ve yanındaki arkadaşının hakaretleri ve küfürleri neticesinde gerçekleşmiştir. Partimizin disiplin suçuna karşı tutumu çok nettir."

'Darp edildiğini öne sürmüştü'
Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Çam, Ümit Özdağ’ın kendisi ve arkadaşını dövdürdüğünü öne sürmüştü. Çam konuya dair açıklamasında “Zafer Partisi Kurucular Kurulu Üyeliğinden ve Parti üyeliğinden istifa ettim. Türkiye Cumhuriyeti Devletine baş kaldıran Ümit Özdağ, azmettirerek beni ve arkadaşımı 20 kişi ile darp ettiler” dedi.

Özdağ'ın azmettirmesiyle darp edildiğini öne süren Soner Çam'ın 1 gün önce Özdağ ve parti yönetimine destek açıklaması yaptığı paylaşımı da dikkat çekti. Çam, o paylaşımında Zafer Partisi'nin 2 Ekim'de yapacağı olağanüstü kongreyle ilgili Özdağ'a desteğini dile getirip "Zafer Partisi’nin kıymetli delegeleri kendine en uygun olan seçimi yapacaktır. Üst yönetim liyakatlı ehli kişilerden oluşacağından hiç şüphem yoktur" demişti.