Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversitelerde yüz yüze eğitim açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversitelerde yüz yüze eğitim açıklaması

Dün Merkez Mahallesi Talatpaşa Caddesi'nde bulunan bir binanın bahçesinde poşet içerisinde yer alan bir bebeğin olduğu haberi üzerine polis ve sağlık ekipleri olay yerine sevk edildi. Yapılan inceleme sonucu, binada çalışan yabancı uyruklu bir kişinin bebeğini poşet içinde 4. katta bulunan dairenin camından atmış olduğu belirlendi.

Şüpheli olan S.B, 22 yaşında ve Özbekistan uyruklu olduğunu belirterek hamile olduğunu bilmediğini ve bebeğin birden ölü olarak doğduğunu öne sürdü. Ancak araştırma sonuçları, şüphelinin bebeği poşet içinde aşağıya attığını ortaya çıkardı.

Şüpheli, gözaltına alındıktan sonra emniyetteki ifadesinin ardından Bakırköy Adalet Sarayı'na getirildi ve savcılık işlemlerinin ardından hakimliğe sevk edildi. Nöbetçi Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli S.B'nin suçlamalarının bulunması üzerine tutuklanmasına karar verdi.

Bu vahşi olay, bebeğin hayatını kaybetmesinin yanı sıra, şüpheli S.B'nin de yargı sürecine tabi olmasına neden oldu. Olayın ardından bebeğin ailesi ve yakınları için sağlıklı ve adil bir yargı sürecine tabi tutulması öncelikli bir konu haline gelmiştir.